Главная   »   Микола Катеринчук: Європейська Комісія запровадить моніторинг свободи слова в Україні на період проведення виборів

Микола Катеринчук: Європейська Комісія запровадить моніторинг свободи слова в Україні на період проведення виборів

29/04/2018 04:00

28 квітня на з’їзді Альянсу Лібералів і Демократів за Європу (АЛДЄ), третьої за чисельністю фракції у Європейському Парламенті, була ухвалена резолюція Європейської партії України щодо погіршення стану свободи слова в Україні.

АЛДЄ підтримав ініціативу української делегації і зобов’язав Європейську Комісію запровадити моніторинг стану свободи слова в Україні на період проведення президентських та парламентських виборів.

Звертаючись до делегатів з’їзду, Микола Катеринчук звернув увагу європейських парламентарів на факти тиску на журналістів, спроби захоплення опозиційних каналів, незаконне втручання у роботу редакцій, звільнення журналістів, перешкоджання професійній діяльності, тощо.

«Вже зараз ми спостерігаємо спроби діючої влади повністю взяти під контроль ЗМІ країни і позбавити українців права на правду та демократичний вибір. Тому Європейська партія починає формувати список ворогів свободи слова в Україні із подальшим запровадженням персональних санкцій проти них», – зазначив Микола Катеринчук.

Підтримати ініціативу Європейської партії України закликав і журналіст Савік Шустер у своєму відео зверненні до делегатів з’їзду. Як відомо, він був позбавлений права на роботу в Україні у 2016 році, а його політичне шоу «Шустер.Live» було закрито за сфабрикованими звинуваченнями у несплаті податків.

Прес-служба
Європейської партії України