Главная   »   День Європи в Донецькій області

День Європи в Донецькій області

17/05/2010 16:41
В рамках заходів, присвячених святкуванню Дня Європи в Україні, 13 травня 2010 р. о 19.30 Донецька обласна організація ЄПУ взяла участь в політичному ток-шоу «Питання влади» на телеканалі «Донбас». Темою прямого ефіру на цей раз стало питання «Чи потрібно Україні йти в Європу?»

Гостями студії були голова ГО «Русь» Ірина Попова та голова Донецької обласної організації ЄПУ Петро Антип.

Особливість ток-шоу пов’язана з можливістю прямого спілкування між гостями студії та глядачами, які в цей вечір прийшли на спеціально організований для них майданчик на площі Леніна в центрі Донецька, щоб поставити гостям в студії питання, які їх цікавлять. Над площею майоріли прапори Європейського Руху та Росії, збираючи до себе прибічників тієї чи іншої позиції.

Така сама можливість поспілкуватися з учасниками дискусії була надана і телеглядачам, які мали змогу озвучити свої питання, зателефонувавши до студії під час ефіру.

Цього разу найзапекліші дискусії спостерігалися саме на майданчику студії на площі Леніна, з якого прихильники і противники євроінтеграції могли висловити свою думку і поставити питання ведучому шоу Юрію Сугаку та гостям студії. Найактуальнішими питаннями програми стали питання про економічні та політичні переваги і можливі наслідки від євроінтеграції або союзу з Росією, питання про ментальну і культурну різницю і схожість українців та європейців, а також проблема візового режиму Європи з Україною.

Під час ток-шоу були озвучені найрізноманітніші думки, хоча ця програма засвідчила три незаперечних факти.

По-перше, молоде покоління, а в ток-шоу брали участь студенти багатьох провідних ВУЗів Донецька, має інше мислення, яке здебільшого спрямоване на євроінтергаційні процеси або взагалі на пошук шляхів самостійного розвитку України без особливої необхідності з кимось інтегруватися. Молодь стає з кожним роком більш обізнана, освічена і має ширший світогляд, до того ж на майданчику були присутні і представники старшого покоління, серед якого лунали заклики до євроінтеграції.

Однак, загалом, рівень обізнаності населення в політичних і економічних питаннях, а також питаннях, що стосуються ЄС і європейського вибору України, все ж таки недостатньо високий. Для того, щоб Україна впевнено «крокувала» до Європи, потрібні не лише різнобічні реформи, а й державні програми з інформування населення щодо євроінтеграції.

По-друге, учасниці дискусії в студії, голові ГО «Русь» Ірині Поповій, яка симпатизує ідеї союзу України з Росією, доводилося багато в чому погоджуватися зі словами іншого гостя ток-шоу Петра Антипа, а часом вона взагалі висловлювала думки, під якими міг би підписатися будь-який прихильник європейського вибору України.

По-третє, все ж таки переважна частина населення Донецької області перш за все опікується економічними питаннями, пов’язаними з розвитком промисловості і ростом заробітних плат. Питання про суверенітет України і різноманітні гуманітарні проблеми (мова, історія, культура) поступалися своєю важливістю проблемам економічного розвитку країни.

Загалом, цей прямий ефір засвідчив неабияку зацікавленість громадян питаннями євроінтеграції і активність громадянської позиції донеччан. Результатом програми стало запрошення Петра Антипа до участі в наступних ефірах, присвячених подальшому обговоренню європейського вибору України.

Прес-служба 
Донецької обласної організації
Європейської партії України