Главная   »   Ігор Забажан: Я зацікавлений у тому, аби молодь залишалась в Україні й здійснювала тут свої мрії, а не мрії чужих держав за кордоном.

Ігор Забажан: Я зацікавлений у тому, аби молодь залишалась в Україні й здійснювала тут свої мрії, а не мрії чужих держав за кордоном.

03/07/2020 06:54

Ігор Забажан: Я зацікавлений у тому, аби молодь залишалась в Україні й здійснювала тут свої мрії, а не мрії чужих держав за кордоном.

 

photo_2020-07-03_07-44-54

Європейська партія України у різних регіонах України має своїх представників в місцевих органах влади, якими може пишатися і ставити у приклад іншим. Один із них – Ігор Забажан, міський голова Новомиргорода, який не боїться впроваджувати європейські підходи розвитку своєї громади. За п’ять років своєї каденції він зміг об’єднати зусилля місцевої влади, соціально-відповідального бізнесу та громади і зробив з Новомиргорода європейське місто. Хоча він само скромно зазначає, що роботи ще попереду багато, і по-справжньому місто стане європейським після завершення усіх, запланованих ним проектів.

Тим не менше, він вже залучив міжнародні гранти на розвиток міста, рекордно оновив інфраструктуру міста, створив нові робочі місця і, що важливо, прозору міську раду, яка і користується довірою містян. Про виклики з якими він зустрівся під час пандемії коронавірусу, про «велике будівництво», про успіхи і труднощі відновлення інфраструктури, про бізнес на межі виживання, про секрети успішної взаємодії між бізнесом та місцевою владою і, звичайно, про плани на майбутнє, він розповів в інтерв’ю прес-службі Європейської партії України.

Ігоре Валерійовичу, перше питання, звичайно, про коронавірус. Як справляється місто?

У Кіровоградській області зафіксовано більш 647 випадків коронавірусу, у Новомиргороді – 1, на жаль, летальний, у нашому районі – 2. Найактивніше у карантинні заходи включилася міська рада, тому що у місті багато місць скупчення людей, громадський транспорт, багато навчальних закладів.

Як тільки Уряд надав відповідні нормативно-правові акти щодо попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, Новомиргородська міська рада ще 11 березня невідкладно вжила ряд заходів, які стосувалися тимчасового призупинення освітньо-виховного процесу. Окремі обмеження були прийняті по КП «Новомиргородські муніципальні інженерні мережі» та КП «Новомиргородський міський ринок».

17 березня нам уже довелося діяти радикальніше: була заборонена торгівля, крім продуктів харчування, пального, засобів гігієни, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів зв’язку. Заборонили і роботу тих суб’єктів господарювання, яка передбачала приймання відвідувачів: перукарні, манікюрні кабінети, салони краси, лазні, готелі, заклади громадського харчування, дискотеки, ринки. Ці заборони тривали до 11 травня. Зараз ми увійшли у фазу адаптивного карантину, частково послабили обмеження

Вживати заходів треба було миттєво, тому ми в авральному режимі радились із колегами із інших міських рад. Зокрема переймали досвід міст обласного підпорядкування у інших регіонах, оскільки чітких рекомендацій від державних структур, як діяти в ситуації пандемії, на той момент ще не отримали.

 Карантин болісно вдарив по бізнесу. Як помʼякшували удар? Адже за кожним підприємцем стоїть його родина.

Це одне із болючих для мене питань. Дійсно, бізнес сьогодні опинився на межі виживання. Багато підприємств вже закрилися, інші обмежили діяльність, багато ще, напевно, призупинять діяльність, якщо загальна картина в державі із поширенням вірусу не покращиться.

Сьогодні Уряд запровадив ряд змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Ми їх проаналізували. Наш висновок наступний: запропоновані зміни можуть призвести в майбутньому до колапсу всієї країни через часткове вилучення з бюджетів територіальних громад їхніх загальних доходів! Адже від місцевих податків звільняється і надприбутковий бізнес, і підприємства, що продовжують працювати в повному обсязі. Міста, селища, села та ОТГ завтра в переважній більшості не матимуть ресурсів на утримання соціальної сфери. Більше того, ми не зможемо виплачувати навіть мінімальні зарплати працівникам освітньої галузі, галузі культури, ЖКГ та іншим працівникам, які отримують заробітну плату із місцевого бюджету.

Ви бачите, у якій ситуації я, як міський голова, сьогодні знаходжусь? З одного боку – бізнес на межі виживання, з іншого – утримання об’єктів соціальної інфраструктури та працівники соцсфери, яким необхідно виплачувати заробітну плату згідно чинного законодавства

Тому я разом із своїми колегами, міськими головами інших міст, звернулися через Асоціацію міст України до Президента України з проханням забезпечити термінове доопрацювання цього Закону до його підписання з урахуванням ряду пропозицій. І це дало певні результати. Уряд частково прислухався до них.

Наскільки забезпечені заклади охорони здоров’я?

Міська рада розуміє, що сьогодні головне – це безпека громадян. Більшість жителів міста обслуговуються в районній лікарні. Тому попри те, що лікарня утримується за рахунок районного бюджету, міська рада виділила кошти на закупівлю засобів захисту та дезінфікуючих засобів для лікарів. Також місто надало кошти і райвідділу ДСНС на закупівлю засобів дезінфекції.

За кошти бюджету міста міська рада забезпечила пошиття масок на місцевому підприємстві, якими ми забезпечуємо лікарів, працівників районних та міських служб, комунальних підприємств, а також жителів міста. Загалом ми роздали більше восьми тисяч масок.

Ми також знайшли кошти на обробку дезінфікуючими засобами багатоповерхівок, об’єктів благоустрою та соціальної інфраструктури, хоча у бюджеті міста цільові кошти на ці потреби були відсутні. Треба було діяти на упередження, щоб зупинити поширення вірусу.

Чи був момент, коли ситуація, на Вашу думку, виходила з-під контролю?

Такого моменту, на щастя, не було. Головне для мене – це максимально зберегти здоров’я жителів міста під час пандемії, здоров’я працівників міської ради та її комунальних підприємств, і забезпечити при цьому злагоджену роботу всіх міських служб із громадою міста, щоб не допустити катаклізмів та непередбачуваних ситуацій у життєдіяльності громади, не допустити закриття підприємств, які сьогодні на межі виживання. А ще маємо не збавляти темпів розбудови міста, адже на цей рік ми багато що запланували, і все це в умовах надскладної ситуації, яка у нас виникла сьогодні у державі.

Кого Ви можете назвати партнером у боротьбі з коронавірусом?

Партнером можу назвати соціально-відповідальний бізнес. Це наші аграрії, і безперечно, наш головний партнер міста – ТОВ ВКФ «Велта». З початку пандемії компанія інвестувала у захист життя і здоров’я містян більше 800 тис грн. За ці кошти ми змогли придбати апарат штучної вентиляції легень, який на даний час, на жаль, знаходиться на митному кордоні уже тривалий час, забезпечити кожного лікаря, який безпосередньо контактує з хворим, багаторазовим захисним костюмом, придбали дезинфікуючі засоби, маски, захисні окуляри та ін. «Велта» підтримує також акцію «STOP COVID-19».

Перейдемо до іншої важливої теми. У жовтні відбудуться місцеві вибори. Скажіть, чи будете змагатися за крісло міського голови і кого Ви вважаєте своїми виборцями і своїми опонентами?

Моя програма, з якою я прийшов на посаду міського голови, моя життєва позиція просто не дозволяють мені зробити інший вибір, аніж довести розпочату справу до кінця.

Ми сформували чіткий план розвитку громади, який отримав відмінну оцінку наших європейських наставників тому … тільки вперед. Своїми виборцями вважаю усіх жителів міста. А щодо опонентів розвитку міста, то їх  просто не може бути, є лише різні думки щодо цього.

На сайті Новомиргородської міської ради вказано, що Ви свою передвиборчу програму виконали на 85,6%. Це дуже високий показник. У чому секрет такої ефективності і що завадило виконати її на 100%?

Секрет – у злагодженій роботі. Ще на початку каденції я зазначав, що результатів можна досягти лише тоді, коли влада, соціально-відповідальний бізнес і громада працюють в одному напрямку – у напрямку розвитку території. Ми змогли це зробити. Міська рада на сьогодні має дев’ять соціально-відповідальних партнерів, які допомагають місту. Головний – вже згадане підприємство «Велта», яке займається видобутком ільменітового концентрату і яке за чотири роки інвестувало у розвиток соціальної інфраструктури 8,8 млн грн. Також ми співпрацюємо з багатьма аграріями, серед яких агрохолдинг I&U Group. Завдяки меценатам, місто додатково отримало 11,2 млн грн на розвиток інфраструктури, зокрема на реконструкцію міської площі та створення «Європейського парку». До речі, парк увійшов у ТОП-10 новостворених парків Європи.

Які проблеми міста будете вирішувати в першу чергу, якщо люди знову Вам довірять управляти містом? Що буде у Вашій передвиборчій програмі?

Ми однозначно продовжимо вирішувати проблеми, пов’язані з дорожньою інфраструктурою, хоч і зробили вже немало. Уперше було розпочато капітальні ремонти доріг, бо протягом останніх 30-40 років проводився лише ямковий ремонт. На жаль, це поки що лише в центральній частині міста, хоча в 2020 році ми капітально відремонтували і частини вулиць не в центрі.

photo_2020-07-03_07-44-54 (2)

Всього за 5 років на дорожню інфраструктуру міста використано                   рекордну за останні двадцять років суму – 29,7 млн грн. З них 10,1 млн грн – кошти бюджету міста, а решта – з державного і частково районного бюджетів.

Будемо будувати тротуари та пішохідні зони. Ще 5 років тому у місті взагалі не було сучасних безпечних тротуарів, а вже сьогодні ми маємо 14 369 м2 тротуарів із бруківки. Звісно, це обмаль, але початок є. Маю ідею з’єднати тротуаром північну та південну частини міста, а це майже 6 км.

Також пріоритетом для мене буде створення нових робочих місць. Планую відбудувати міський стадіон, який не буде гіршим, ніж в обласних центрах, а також реконструювати Златопільський парк у північній частині міста. Є плани щодо створення бальнеологічного санаторію на базі колишньої лікарні Ганни Дмитрян.

У житлово-комунальному господарстві продовжимо заміну старих ділянок водогону та будемо покращувати якість водопостачання та водовідведення. Також необхідно завершити ремонт всіх прибудинкових територій у багатоповерхівках.

Наступна каденція – це робота у новому форматі. Перспективний план передбачає одну громаду в межах Новомиргородського району, так званий формат «один район-одна громада». Посада керівника громади – це велика відповідальність, адже територія в такому випадку розширюється від міста до меж усього Новомиргородського району.

Потрібно буде злагоджено діяти, вишукувати можливості повернення «дихання» сільським територіям, які фактично, не побоюсь цього слова, в переважній більшості знищено. Закрито освітні заклади, у результаті чого діти змушені долати десятки кілометрів бездоріжжя, щоб дістатися до школи, скорочено медичні заклади на селі, тим самим знищено інфраструктуру. Все це призвело до вимирання сіл.

Отже, першочерговим завданням для керівника громади буде збалансований розвиток центра громади та сільських територій. Зробити це можна, лише залучивши як спонсорські, так і грантові кошти на розвиток територій. Але основою стане створення нових робочих місць. Все це в сукупності дасть поштовх розвитку громади, повернення на сільські території освіти та медицини. Над цим усім потрібно працювати.

Чи можна назвати Новомиргород європейським містом, і що для Вас особисто означає «європейське місто»?

Поки що рано про це говорити. Потрібно ще багато і плідно працювати.

Що таке «європейське місто для мене особисто»? Це місто, яке є комфортним для життя. Перше – це інфраструктура (дороги, пішохідні зони, парки, сквери, доступність для мало мобільних груп тощо). Друге – всі потужності мають накопичуватися навколо великого центру, так званого міста-магніта, яке притягує молодь, фахівців, інвесторів. Ну і третє – це відкрита і прозора влада.

У Вашому місті є ряд програм і проектів, реалізованих за кошти міжнародних організацій. Як Вам вдалося залучити грантові кошти?

Новомиргородська міська рада із червня 2017 року є підписантом Ініціативи Європейського Союзу «Мери за економічне зростання». У рамках цієї ініціативи ми розробили План місцевого економічного розвитку міста Новомиргород до 2020 року та надіслали його до офісу Ініціативи.                                                                                                   Після проведення експертної оцінки координаторами, план було надано на розгляд експертам Світового банку. У результаті, Новомиргородська  міська рада  отримала  найвищу  оцінку Світового  Банку та Сертифікат відповідності.

Взагалі, залученням грантових коштів я займаюсь уже багато років, ще до того, як громада довірила мені керувати містом. До свого активу, я можу віднести 28 реалізованих грантових проектів різних донорських організацій на суму майже 9 млн грн, серед яких ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», проект Посольства Японії в Україні «Кусаноне», грант посольства ФРН та ін. Ці проекти різнопланові, але всі вони стосувались розвитку інфраструктури, переважно сільської.

Тема залучення грантових коштів – дуже цікава і дуже перспективна, але поки що не досить розвинена. Напевно, з причини відсутності кваліфікованих кадрів, які б змогли займатися цим напрямком.

Як у Новомиргороді із діджиталізацією?

Цифрові технології розвиваються у сучасному світі надвисокими темпами. Поки що ситуація неоднозначна. Проте Новомиргород – відкрита для новацій та інвесторів територія. Як бізнес – це дуже прибуткова справа. Мій принцип – мінімум перепон для бізнесу. Гарантую, що запровадження сучасних технології мобільного зв’язку, інтернету на території нашої громади будуть мати лише всебічне сприяння.

Ви почали створювати муніципальну варту, як у європейських країнах. Чи є розуміння громади, для чого Ви це робите, і чи можете оцінити результати її діяльності?

Однозначно, громада підтримує муніципальну варту. Це не є прямою функцією міської ради, але ми намагаємося в межах чинного законодавства певною мірою забезпечувати громадський порядок та охороняти об’єкти благоустрою. Для цього власне ми і створили муніципальну варту, яка у вечірній та нічний час здійснює профілактичні заходи, забезпечує контроль за дотриманням громадянами правил поведінки у громадських місцях. Муніципальна варта діє у місті уже більше року і ми змогли значно зменшити акти вандалізму об’єктів благоустрою. На жаль, у штаті усього два працівника, а для ефективнішої роботи штатну чисельність необхідно збільшити в рази. Але ми поки що, не можемо це собі дозволити через брак коштів.

Скільки нових робочих місць Ви створили за час своєї каденції?

photo_2020-07-03_07-44-55 (2)Одним із основних стратегічних завдань міської ради є створення нових робочих місць. Робочі місця – це запорука сталого розвитку території. Майже за 5 років у рамках програми розвитку міста «Зробимо разом Новомиргород європейським містом» відкрито дев’ять підприємств (підрозділів) різних форм власності, завдяки чому створено майже 100 робочих місць. Для прикладу, побудована нова сонячна електростанція «Златопільська», прогнозована річна генерація електроенергії якої – 5744 МВт.год/рік. У центральній частині міста відкрито сімейну піцерію мережі «Patti pizza», працюємо над відновленням роботи торгового центру «Космос», відкрили мережевий супермаркет «Файномаркет». Також у 2020 році створено підприємство харчової промисловості – «Новомиргородський млин. У центральній частині міста відкрито дискотеку «Жара». У 2016 року у Новомиргороді з’явилося підприємство по виробництву теплової енергії «Формула тепла», яке у своєму активі має шість сучасних котелень, які працюють на альтернативних видах палива. Котельні опалюють міські освітні та медичні  заклади, а також  частину закладів соціальної сфери. Розпочато будівництво нового багатоквартирного житлового будинку по вулиці Поповкіна.

У найближчому майбутньому у Новомиргороді з’явиться  нове потужне бюджетоутворююче підприємство. ТОВ ВКФ «Велта» отримало від Державної служби геології та надр України спеціальний дозвіл на користування надрами Лікaрівськoгo рoдoвищa титанових руд. Це 350 нових робочих місць та капітальні інвестиції у $30 млн.

Яка у Вашому місті ситуація з тарифами ЖКГ?

П’ять років тому, коли я балотувався на посаду міського голови,  у своїй передвиборчій програмі обіцяв зменшити тарифи на житлово-комунальні послуги. Проте, я не міг тоді передбачити, що вже у перший рік моєї каденції вартість електроенергії збільшиться на 52,6 %, пального (ГСМ) – на 52,1 %, а мінімальна заробітна плата – на 242,7 %. Проте, оптимізувавши чисельність керівного складу комунального підприємства та скоротивши витрати, ми ще майже три роки змогли утримувати тарифи на рівні 2016 року. І тільки через три роки нам прийшлося все ж таки підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги. Якби ми цього не зробили, то не зберегли б наше комунальне підприємство, у нас просто не було б можливості надавати послуги, у місті настав би колапс у житлово-комунальній сфері. Що стосується рівня тарифів сьогодні, то вони однозначно є не вищими за середній показник по області. А в порівнянні із деякими районними центрами є ще й нижчими.

Хочу ще додати про галузь ЖКГ. На початку каденції ми отримали наше комунальне підприємство майже з дев’яти мільйонними боргами, зокрема і по заробітній платі. Проте нам вдалося не тільки стабілізувати ситуацію, а й покращити якість надання послуг.

Чи вдалося Вам, як міському голові знайти універсальну формулу, яка б задовольняла і населення, і підприємства ЖКГ?  

Я впевнений, що комунальне господарство повинне бути прибутковим бізнесом. Усі його негаразди від того, що держава завжди дивилася на ЖКГ крізь призму політики. У перспективі, я хотів би бачити наше комунальне підприємство успішним багатопрофільним підприємством з надання послуг та з супутнім виробництвом. А тим часом, поки наше населення не спроможне оплачувати економічно доцільні тарифи, ми будемо допомагати підприємству збалансовувати збиткові напрями. Зокрема, і прямою допомогою із бюджету міста. Поки така формула доводить свою ефективність.

Як Ви вирішуєте проблему сміття?

Це питання на ціле інтерв’ю. Проблема глобальна, тому що її вирішення на 80% залежить від рівня культури поводження з відходами наших мешканців. Технічний аспект передбачає наявність спеціального дорого вартісного обладнання. Наше комунальне підприємство запровадило  окремі етапи роздільного збирання сміття. У перспективі, після створення ОТГ, плануємо облаштовувати пункт сортування. Наразі інтенсивно працюємо із населенням, іноді впливаємо й адміністративно.

Чи можуть новомиргородці пити воду з-під крану, не боячись наслідків?

Місто забезпечується водою із артезіанських свердловин. Фахівці вам скажуть, що нам дуже поталанило мати такі запаси. Артезіанські свердловини найменш вразливі до екологічних впливів через значну глибину залягання водоносних шарів.

Проте якість води страждає через значну зношеність трубопровідної мережі. Проблема потребує довгострокової цільової програми та залучення додаткових коштів, принаймні на сьогодні. Можливо, після створення ОТГ зможемо прискорити оновлення трубопроводу. Часті аварії спричиняють локальні випадки тимчасового забруднення води. Як можемо, боремось з цим. За чотири роки ми замінили майже 3 км старого водопроводу, встановили фільтри на вводах у багатоквартирні будинки.

Тому якщо конкретно відповідати на ваше запитання, то воду пити можна, але за умови, що з крана стабільно тече чиста вода. У нас, на щастя, не фіксувалися випадки інфікування водопровідною водою.

Що вдалося зробити з дорогами? І чи допомагає центральна влада із будівництвом? Адже зараз діє програма «Велике будівництво», чи відчуваєте її на собі?

Дороги – найбільш проблемний напрям роботи, який потребує великих обсягів фінансування. Лише за кошти міського бюджету покращити якість доріг не реально. Міська рада працює над залученням коштів з інших джерел – районного та державного бюджетів. Всього за п’ять років на дорожню інфраструктуру  використано рекордну за останні 20 років суму – 29,7 млн грн, з яких  10,1 млн грн. кошти бюджету міста, 2,3 млн грн – з районного бюджету.

За останні п’ять років ми капітально відремонтували 7,3 км доріг, вулиці міста із залученням підрядників. Багато це чи мало? Звісно, що мало, так як у місті більше ніж 200 км доріг, 85 % з яких ніколи не мали асфальтного покриття. Проте ця цифра 7,3 км – це рекордний показник за останні десятиліття. Центральна магістраль міста капітально не ремонтувалась майже 50 років, а деякі вулиці взагалі ніколи не мали асфальтного покриття.

Поточні ремонти, так звані ямкові, робимо силами нашої бригади із благоустрою. У нас є все необхідне обладнання, яке було закуплено ще три роки тому. Економія коштів при цьому сягає близько 40 %.

Також з метою підвищення безпеки руху ми встановили 230 нових дорожніх знаків та на відремонтованій ділянці центральної автодороги  вперше в історії міста нанесли дорожню розмітку.

Ми могли б відремонтувати набагато більше доріг у місті, якби не дії держави. У липні, 2019 року, Уряд виділив для міста 9,3 млн грн на капітальний ремонт автошляхів. Кошти надійшли на рахунок міськради. Було заплановано відремонтувати 8 вулиць у різних мікрорайонах міста. Міська рада виготовила всю необхідну проектно-кошторисну документацію, яка пройшла державну експертизу, але, не зважаючи на це, ці кошти було вилучено у державний бюджет у зв’язку із недостатністю його видаткової частини. Такий ось парадокс «Великого будівництва».

Також, у межах програми «Європейський двір» ми розпочали облаштування прибудинкових територій багатоповерхівок новим асфальтним покриттям із встановленням бордюрів та улаштуванням додаткових зупинок для автомобілів. Таку реконструкцію було здійснено у чотирьох дворах багатоповерхівок. Ці роботи ми продовжимо, так як ремонту потребують усі  прибудинкові території багатоповерхівок, які не ремонтувались із 80-90-х років минулого століття, а це ще вісім дворів.

Як відпочивають новомиргородці? Чи мають для цього умови і місця відпочинку?

photo_2020-07-03_07-44-55 (3)Відпочинок людей  – один з моїх пріоритетів у програмі. Щиро вважаю, що у напруженому ритмі сучасного урбаністичного середовища, усі ми заслуговуємо на результативний відпочинок та активне дозвілля. І тут немає дрібниць. Навіть зручність пішохідної доріжки має важливе значення. Тому і підхід до цього у нас «від А до Я». Від будівництва тротуарів, пішохідних зон і до таких масштабних проектів, як парк, рекреаційна зона, стадіон.

photo_2020-07-03_07-44-55

Парк у центрі вже незабаром буде готовий, рекреаційну зону ми висуваємо на різноманітні грантові конкурси, створюємо власний фестиваль. За стадіон вже взялися. А пішохідні тротуари, ігрові майданчики поблизу місць проживання – цього задоволення багато не буває, ми на тій кількості, що вже є, спинятись не збираємося. Лише б зростав бюджет. А ще масштабне свято – День міста гірників, яке збирає щорічно у липні більше 5 тисяч новомиргородців та гостей міста.

Чи відчуваєте зворотній зв’язок з містянами? Як у Вас відбувається діалог із ними?

Ось тут я найзатятіший ворог коронавірусу. Він забрав у мене головне – можливість безпосереднього контакту з мешканцями, зустрічі з цільовими групами на місцях, що для мене, як міського голови, є найбільш ефективною комунікацією.

Тому наразі освоюємо соціальні мережі. А взагалі, я дуже добре відчуваю зворотній зв’язок. Новомиргородці – активні і соціальні. Вони ніколи не замовчують проблем, спільних для всієї громади. Тому тут у мене помічників не бракує і у Фейсбуці, і під час особистих прийомів, за що я щиро вдячний. А ще ми маємо бюлетень міської ради, який  розповсюджуємо усім без виключення жителям міста, інформуючи таким чином про життєдіяльність громади.

У чому, на Вашу думку, секрет успішного розвитку громади?

Скажу коротко. У злагодженій роботі міської влади із соціально-відповідальним бізнесом та жителями громади. Це складно, але, як показав досвід, – можливо.

Якими своїми досягненнями Ви особливо пишаєтесь?

Звісно, що один міський голова – в полі не воїн. А ось коли є злагоджена робота і депутатського корпусу, і соціально-відповідального бізнесу, і жителів міста, тоді можна робити багато корисних справ. Тобто досягнення наші є спільними. Ми, дійсно зробили багато чого, що ніхто до нас не робив. Що ж ми зробили у місті Новомиргород ВПЕРШЕ за останні 30-40 років? Із задоволенням перерахую: залучили більше 11 млн спонсорських коштів на розвиток інфраструктури, реконструювали центральну площу та центральний міський парк, розпочали капітальний ремонт доріг та прибудинкових територій багатоповерхівок, відкрили сімейну кав’ярню, розпочали будівництво багатоповерхового будинку, започаткували рок-фестиваль, відремонтували приміщення міської ради, розпочали заміну водопровідної та каналізаційної мереж, відновили дві свердловини, створили муніципальну варту, встановили систему відеоспостереження «Безпечне місто», почали оновлювати автопарк комунальної техніки, побудували сонячну електростанцію.

Розкажіть, що любите робити у вихідні дні?

На жаль, вихідних днів у мене буває небагато. Посада міського голови вимагає щоденної праці. Проте, якщо ж все-таки у мене виходить, щоб день був вихідним, стараюся його провести з користю для моєї родини. Ми любимо відпочивати разом на природі, а також подорожувати, щоб розширити свій кругозір і побачити, як живуть та відпочивають люди не тільки в різних містах України, а й за її межами. Із подорожей намагаюсь привезти корисний досвід, щоб потім, по можливості, використати у нашій громаді. Саме так і з’явилась ідея створити у Новомиргороді «Європейський парк» спільно із нашим соціальним партнером  ТОВ «Велта».

Ігоре Валерійовичу, про що Ви мрієте?

Я зацікавлений у тому, аби молодь не покидала свої міста, свою країну, розвивалась і працювала в Україні й здійснювала тут свої мрії, а не мрії чужих держав за кордоном. Принаймні ми повинні зробити все для цього.

 

Прес-служба

Європейської партії України