Главная   »   Катеринчук: ухвалення президентського законопроекту про адвокатську діяльність – це два кроки назад

Катеринчук: ухвалення президентського законопроекту про адвокатську діяльність – це два кроки назад

18/03/2019 10:46

Адвокат – це необхідний інструмент здійснення правосуддя, а законопроект №9055 – дискримінаційний і загрожує свободі професії адвоката. Таку думку висловив лідер Європейської партії України Микола Катеринчук 13 березня на зустрічі із Радою адвокатів Миколаївської області.

Під час дискусії адвокати висловили обурення з приводу президентського законопроекту «Про адвокатську діяльність» (№9055), а усі так звані «консультації», ініційовані адміністрацією президента з приводу цього законопроекту, назвали беззмістовними і чисто формальними. На думку присутніх, законопроект порушує права адвокатів, зв’язує їх по руках і ногах, обмежує їхні повноваження. У відповідь на питання чи існують механізми блокування вищезгаданого законопроекту, Микола Катеринчук запевнив адвокатів, що Анатолій Гриценко на посту президента зможе, по-перше, заветувати цей закон, а по-друге, він має право законодавчої ініціативи і готовий адекватно реагувати на будь-який законодавчий спам.

Обговорили також і «руйнівну» судову реформу, яку провела чинна влада, і пропозиції кандидатів у президенти щодо реформування судової системи, викладені у виборчих програмах.

«Зараз дуже популярно писати у програмах про виборність суддів, посилаючись на досвід США. Анатолій Гриценко пропонує реформувати суддівську систему, в першу чергу, посиливши відповідальність судді за хабар – пожиттєве ув’язнення з конфіскацією майна», – зазначив Катеринчук.

Крім того, важливо знайти баланс між відповідальністю та заохоченням суддів. З цього приводу Микола Катеринчук поділився власним досвідом написання закону про статус суддів для Грузії за часів президенства Михайла Саакашвілі. «Ми знайшли баланс між кнутом і пряником. З одного боку, ми запропонували молодому судді кредит у 250 тис доларів, на який він міг би купити житло, авто, тощо, та зарплатню від 2 тис доларів. А з іншого – сувору відповідальність у вигляді пожиттєвого ув’язнення та конфіскацій майна. Важливо, що після бездоганної служби закону – кредит за суддю погашає держава» – зазначив Катеринчук.

Микола Катеринчук впевнений, що за таких умов можливо очистити судову систему від недоброчесних суддів і покінчити з олігархічною системою, створивши об’єктивне судочинство, коли юридичний талант адвоката, ораторське мистецтво, професіоналізм, знання законів будуть вирішальними, а не «рєшали», які звикли все міряти грошима.

 

Прес-служба

Європейської партії України