Главная   »   Микола Катеринчук був першим, хто допоміг у виданні книги-реквієм «Небесна сотня»

Микола Катеринчук був першим, хто допоміг у виданні книги-реквієм «Небесна сотня»

13/06/2016 16:25

Керівник Центру соціальних проектів “Хочу жити” Роман Савчак висловив слова вдячності лідеру Європейської партії України Миколі Катеринчуку, який першим відгукнувся допомогти у виданні книги-реквієм «Небесна сотня».

У коментарі прес-службі партії Роман розповів про деталі знайомства з Миколою Катеринчуком, яке відбулося на Майдані під час Революції Гідності. «Під час одного з штурмів наметового містечка, я помітив знайому червону куртку Миколи Катеринчука. Він стояв разом з іншими небагатьма народними депутатами в перших рядах. Відтоді стереотипне бачення стосовно народних депутатів у мене змінилося в кращу сторону. Вони були в перших рядах, сподівалися і вірили в те, що їм вдасться зупини напір силовиків».

«Через 2 місяці після розстрілів героїв Небесної сотні ми звернулися до Миколи Дмитровича аби він підтримав нашу ініціативу у виданні книги-реквієм «Небесна сотня». Наша розмова тривала від сили 15 секунд. Коли він почув про нашу ініціативу, то відразу виказав готовність допомагати в цій справі. Ми щиро вдячні йому, за те, що він без пафосу, по суті мовчки, допоміг в реалізації цього проекту. Його допомога стала першим імпульсом проекту і вже далі набрала масштабу. Микола Катеринчук фактично став детонатором. Ця книга – це енциклопедія про тих, хто віддав своє життя на Майдані. На наш погляд, ця книга має бути в кожного чиновника, аби той періодично відкривав та усвідомлював, завдячуючи кому, він обіймає свою посаду», – розповів Роман Савчак.

«Є думка, що з кожним роком значення Героїв Небесної сотні нівелюється. Бо на сході країни йде війна і гинуть люди. Навпаки – вони першими полягли у цій війні. І це варто усвідомлювати, коли хтось звинувачує Небесну сотню в тому, що мовляв вони спровокували війну. Це теж абсурд, бо вони першими повстали в цій війні проти агресії. Тому цих людей потрібно пам’ятати і без жодного пафосу вони є сучасними героями», – переконаний ініціатор книги.

Звертаючись до історії, Роман Савчак відмітив: «Якщо, наприклад, про Героїв Крут більше ніж пів століття замовчували, то сьогодні в нас вільний доступ до інформації. І наше видання дає можливість знати про тих, хто загинув за наше з вами майбутнє. А Микола Катеринчук допоміг реалізувати цей проект, за що ми йому вельми вдячні».

IMG_2351

IMG_2350

Прес-служба Європейської партії України