Главная   »   Микола Катеринчук: нарешті ЄС визнав, що Україна – це Європа! 

Микола Катеринчук: нарешті ЄС визнав, що Україна – це Європа! 

24/06/2022 12:03

Надання статусу кандидата на членство – це історичний крок, який Євросоюз зробив на зустріч Україні. Давайте будемо відвертими – вирішальну роль у наданні нам статусу зараз зіграла не відповідність України Копенгагенським критеріям, а мужність українського народу та наполегливість і лідерство Президента Зеленського. Країни ЄС усвідомили, що Україна воює і за себе, і за Європу, і за європейські цінності. По суті, Європейський Союз після ухваленого рішення про кандидатство може стати нашим тилом у цій війні і нам потрібно над цим працювати.

Вимоги до України оголошені. Ми прямуємо до спільноти, в якій права людини та верховенство права – не пусті слова. А це означає, що на нас чекає шматок роботи, яку влада і народ мають зробити разом у єдності, в умовах взаємної поваги та довіри. Судова та антикорупційна реформи – у пріоритеті.

Під час воєнного стану важко втілювати реформи, але можливо. Не маємо права марнувати час. Якщо європейці налаштовані вже зараз почати відновлювати нашу країну, не чекаючи закінчення війни, то і ми не маємо шукати собі виправдань. Треба братися до роботи. Європейський курс зробив нас сильними. Але ми маємо стати ще сильнішими. Бо нам треба не просто відбудувати те, що було. Нам потрібно створити принципово нову економіку, яка базується на новітній індустріалізації та сучасних технологіях. 

Президент Зеленський однозначно увійшов в історію України. І саме Президент має задавати тон подальшого євроінтеграційного процесу. Він абсолютно правильно наголосив сьогодні, що чекає пріоритетного схвалення євроінтеграційних законів. Вважаю, що за два роки до кінця його першої каденції цілком реально виконати усі вимоги ЄС до України.

Я хочу привітати і подякувати усім членам Європейської партії України, які у 2006 році повірили у європейську ідею, мрію, мету і разом зі мною почали наш шлях. Я хочу подякувати європарламентарям, особливо групі Renew Europe. Я хочу подякувати Альянсу лібералів та демократів за Європу, які у 2013 році прийняли нас у свою сім’ю і розділили з нами наші проєвропейські устремління. 

І я хочу подякувати кожному громадянину України, хто останні 120 днів наближав 23 червня в окопі, в операційній, у класній кімнаті, на кухні, готуючи для захисників, на передовій, за комп’ютером, у авто з гуманітарними вантажами, у пунктах допомоги, на своєму робочому місці. 

Україна – це Європа! Нарешті це визнали у ЄС! Слава Україні!

Микола Катеринчук