Главная   »   Микола Катеринчук: Парламент поставив великий хрест на судовій реформі

Микола Катеринчук: Парламент поставив великий хрест на судовій реформі

04/10/2017 12:00

«Учора побачив світ результат «копіткої праці» нардепів по президентському закону «Про внесення змін до Господарського і Цивільного процесуальних кодексів України, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів (№6232). Вважаю його саме президентським, оскільки зміни, які прийняла ВРУ лобіюють інтереси БПП, посилюють узурпацію судової влади та нівелюють права учасників процесу», – заявив лідер Європейської партії України Микола Катеринчук за наслідками ухвалення судової реформи.

«Цей закон дозволяє суддям нехтувати принципами гласності та відкритості суду, надає їм репресивні повноваження та необмежену владу, створює сприятливі умови для корупційних схем. Недовіра до судової гілки влади лише збільшиться, оскільки добросовісні учасники процесу будуть почуватись незахищеними», – вважає політик.

«Вважаю, що нововведення непідвладні законам логіки та здорового глузду. Прикриваючись прототипом медіації в судовому процесі стороні у справі буде заборонено фіксувати розмову технічними засобами під час індивідуальної зустрічі з суддею. Суд тепер зможе не проголошувати прилюдно судові рішення, ухвалені за наслідками закритого судового засідання. Невідомо для чого буде запроваджено експертів у галузі права. Перепрошую, тобто судді, пройшовши такий ретельний відбір, отримавши належну освіту та досвід не зможуть вирішити питання аналогії права чи закону?», – додав Микола Катеринчук.

«Як можна назвати цей закон кроком вперед на шляху до реформи, якщо, для прикладу, деякі зміни до статей чинного КПК знову повертають нас до КПК 1960 року? Окрім того, новий закон перевернув з ніг на голову адміністративне судочинство. Тільки вдумайтесь, в адміністративному судочинстві, де діє презумпція вини органу влади , тобто відповідача, суду надали повноваження покласти обов’язок доказування порушення прав на позивача. На мій погляд, це просто глузування над громадянами. Цей закон, насправді, ставить великий хрест на судовій реформі», – зазначив лідер Європейської партії України.

Прес-служба Європейської партії України