Главная   »   Микола Катеринчук: «Порошенко – це видрукувана на 3-D принтері копія Януковича»

Микола Катеринчук: «Порошенко – це видрукувана на 3-D принтері копія Януковича»

20/02/2019 16:44

18 лютого у Вінниці з робочим візитом перебував лідер Європейської партії Микола Катеринчук. На сьогодні він очолює юридичний напрямок у штабі кандидата в президенти України Анатолія Гриценка. На зустрічі з журналістами Катеринчук розповів, чому наступним президентом варто обрати Анатолія Гриценка, які реформи втілюватиме кандидат і як зміниться завдяки ним життя простих людей.

Нагадаємо, ще до початку виборчої кампанії Європейська партія України ухвалила рішення підтримати Гриценка як єдиного кандидата від об’єднаної демократичної опозиції. За словами Катеринчука, це рішення було абсолютно прогнозованим, оскільки його партія та «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка є давніми партнерами: у них схожі програмні цінності, вони спільно представляють інтереси України в ЄС, – в партії Альянс лібералів та демократів за Європу (АЛДЄ). Крім того, Катеринчук і Гриценко – політичні соратники з часів Помаранчевої революції.

Розповідаючи про передвиборчу програму Анатолія Гриценка «Чесний президент – служитиме людям!», Катеринчук наголошує, що кандидат планує реалізувати її за п’ять років. Гриценко – висококласний експерт з питань безпеки і оборони, який розуміє, що без принципово нової системи національної безпеки економічне зростання не розпочнеться. Бізнес не буде нормально розвиватися в країні, де не поважають право власності. Трудові мігранти не повернуться, поки немає конкурентних з європейськими зарплат.

Саме тому за один президентський термін Гриценко планує закінчити війну на українських умовах, повернути Донбас без особливих статусів, створити справедливу судову систему та побороти корупцію. «Я закликаю усіх підходити до виборів прагматично. Коли ми голосуємо серцем, у нас потім голова болить п’ять років від роздумів, як нам жити в цій країні,– підкреслив Микола Катеринчук. –  Обираючи, люди мають подумати – хто з кандидатів зможе гарантувати безпеку та побороти корупцію, забезпечивши людям гідне життя».

За словами Катеринчука, ще у 2008 році Гриценко подав до парламенту законопроект про протидію хабарництву. Ним передбачалось пожиттєве ув’язнення без права амністії з конфіскацією майна суддям, слідчим та прокурорам, які попалися на хабарі. Тоді за цей закон проголосувало 364 депутата! Але президент Ющенко заветував цей революційний закон. Можливість почати будувати чесну країну було втрачено.

За розрахунками команди Анатолія Гриценка, щороку державний бюджет України втрачає більше 250 млрд грн від корупції та штучних монополій олігархів. За президента Гриценка ці гроші будуть повернуті людям, що дозволить підвищити середню зарплату до 700 євро, а середню пенсію – до 200 євро. Але для цього слід насамперед змінити чинного президента, тому що саме він, на думку Катеринчука, очолює корупцію. Саме тому сьогодні досі не запрацювали антикорупційний суд та спеціальні антикорупційні органи.

Одне із головних завдань Анатолія Гриценка – створити систему чесних судів, які б обслуговували інтереси кожного українця. «Чесні суди – це не просто вимога часу. В наших реаліях – це механізм зростання економіки. Інвестиції не йдуть в країну, де зберігається телефонне право президента вказувати суддям, які рішення вони мають приймати», – впевнений лідер Європейської партії.

Не обійшов увагою Микола Катеринчук і безпідставні звинувачення, які розповсюджуються чинною владою стосовно кандидата в президенти Гриценка. З квітня 2018 року у підконтрольних Банковій ЗМІ почала систематично з’являтися інформація про те, що Анатолій Гриценко, перебуваючи в 2005-2007 роках на посаді міністра оборони, нібито «розпродав та розікрав армію». Така інформація, за словами Катеринчука, є брехнею. Адже Міноборони ніколи не займалося продажем надлишкового майна армії. Це повноваження Мінекономіки.

Нещодавно команда Гриценка одержала важливу перемогу. У справі про захист честі та ділової репутації кандидата в президенти суд зобов’язав народного депутата Бригинця спростувати недостовірну інформацію про факти, нібито, розпродажу військового майна та зброї міністром оборони Гриценком. На думку лідера Європейської партії, поширення брудних замовних матеріалів про Анатолія Гриценка – ніщо інше, як намагання чинного президента знизити рейтинг найнезручнішого для нього опонента, адже гаранту немає чого запропонувати людям.

Катеринчук вважає, що Порошенко не готується чесно вигравати вибори, а готується оголосити себе президентом, сфальсифікувавши народне волевиявлення. По усій Україні командою чинного президента формуються так звані «сітки скупки голосів» за 1 тисячу гривень. Але виборці мають розуміти, що погодившись на злочин, за скоєння якого передбачена кримінальна відповідальність, вони ще й ризикують опинитися в лапах шахраїв. Розголошені персональні дані можуть використовуватись у подальших схемах обкрадання громадян. Із власної практики Микола Катеринчук розповів про випадки, коли люди, віддавши, зокрема, копії паспорта та ідентифікаційного номера, залишались без своїх паїв,  нерухомості, або опинялись у кредитних боргах перед банками.

Інша схема фальсифікацій, яку запланувала чинна влада, – це махінації зі списками виборців. «Ще восени до мене звернулись декілька розпорядників державного реєстру списків виборців. Вони розповіли, що чинна влада дала їм вказівку залишити у списках до 4% мертвих душ – тих хто втратив право голосу у зв’язку зі смертю. Якщо врахувати, що загальна кількість виборців за даними реєстру становить 35 млн 600 тис виборців, то 4% – це біля 1,5 млн осіб. Це вагома цифра для фальсифікації результатів», – зазначив Микола Катеринчук.

Після реєстрації у ЦВК кандидат в президенти Анатолій Гриценко звернувся до Центрвиборчкому з вимогою надати йому доступ до списків виборців – невідкладно, як і передбачено законом. Центральна виборча комісія доступ надала, але виключно у спеціальному приміщенні, без права копіювання й виключно у робочі дні з 9 до 18 години. Будь-кому з кандидатів у президенти для опрацювання цих списків потрібно десятки років реального часу.

Нові правила запровадила новостворена ЦВК, яка повністю контролюється чинним президентом. Гриценко звернувся до суду, але Банкова через тиск на суддів зробила все можливе, щоб кандидату відмовили. Проте, публічний розголос все ж зробив добру справу. Минулого тижня ЦВК заявила, що потенційних виборців в Україні 29 млн 900 тис. На думку Катеринчука, це – свідчення перемоги команди Анатолія Гриценка. Владі не вдалося в лоб сфальсифікувати реєстр, тому вона почала шукати шлях, як вийти із ситуації із найменшими втратами.

Крім того, лідер Європейської партії повідомив журналістам, що Національна поліція відкрила кримінальне провадження за показами кандидата в президенти України Анатолія Гриценка щодо організованого злочинного угруповання під управлінням керівника особистої охорони президента України генерал-майора Юрія Федорова. Йдеться про напад на команду Гриценка під час його візиту до Одеси 28 листопада 2018 року. Микола Катеринчук впевнений, що МВС стоїть на позиціях проведення чесних виборів. Міністр Арсен Аваков особисто запевнив суспільство, що фальсифікації волевиявлення на усіх етапах будуть попереджені. Тому Катеринчук не виключає, що команда президента намагатиметься «натягнути кайданки та збити з посади Авакова», звинувативши його у держзраді на користь Росії.

Наприкінці спілкування з представниками ЗМІ, Катеринчук назвав головну причину голосувати 31 березня 2019 року саме за Анатолія Гриценка, – не допустити відродження в Україні політичного Януковича.

«У 2004 році ми голосували за Ющенка, тому що не хотіли Януковича. У 2010 році голосували за Тимошенко, тому що не хотіли Януковича. Сьогодні будемо голосувати за Гриценка, тому що не хочемо Януковича. Адже Порошенко сьогодні – це видрукувана на 3-D принтері копія Януковича», – наголосив лідер Європейської партії.

Іван Михайлюк, газета “33 канал”