Главная   »   Микола Катеринчук: Росію нарешті правильно  назвали агресором, однак, що далі?

Микола Катеринчук: Росію нарешті правильно  назвали агресором, однак, що далі?

18/01/2018 15:35

«Прийняття парламентом Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», звісно, дозволить вже офіційно РФ називати агресором, але що це змінить для українців? Влада намагається одночасно сісти на два стільця. Росію агресором назвали, але зовсім не проти купувати російський газ, на якому українські можновладці так прагнуть збагатитись», – зазначив лідер Європейської партії України Микола Катеричнук.

«Окрім того, прийнявши закон у такому вигляді,  депутати затвердили низку неконституційних положень. Будуть значно розширені повноваження гаранта та органів,що відповідають за безпеку. Надзвичайно широке коло осіб отримає право застосовувати зброю і спецзасоби, затримувати і доставляти підозрюваних в поліцію. Це призведе до обмеження прав і свобод усіх громадян України», – зауважив політик.

«Виникає питання: яку ціль переслідували законотворці? У чому суть цього нормативно-правового акту? Якщо за мету було поставлено вихід з Мінських домовленостей та “нормандського формату”, тоді можна сказати, що все у них «вдалось» і програма виконана. Але це жодним чином не допоможе Україні у вирішенні збройного конфлікту на Сході. Очевидним є і факт активізації роботи президента і депутатів у даному напрямку саме зараз, а не три роки тому. Піар на аналогічних пустих і неефективних законах тільки розпочався, адже вибори вже зовсім скоро», – прокоментував Микола Катеринчук.

Прес-служба
Європейської партії України