Главная   »   Микола Катеринчук: я особисто оскаржував дії Верховної Ради України щодо ратифікації Харківських угод у суді.

Микола Катеринчук: я особисто оскаржував дії Верховної Ради України щодо ратифікації Харківських угод у суді.

18/03/2021 10:23

Харківські угоди були однозначно державною зрадою, а їх ратифікація у Верховній Раді України оскаржувалась в суді. Про це в ефірі Емігрантського радіо розповів Микола Катеринчук.

«Як свідок тих подій, я можу сказати, що не було 236 охочих проголосувати за Харківські угоди у парламенті. Ми обдзвонювали депутатів, щоб вони не приїхали в день голосування в парламент. Ми перераховували по головам. Тому ратифікація була проголосована з порушеннями, кнпокодавством. Я знаю, що задумка тодішньої влади була в тому, щоб синхронно ратифікувати ці угоди у Верховній Раді України та в Держдумі Росії. Опозиція боролась в залі, як могла – в хід йшли і кулаки, і димові шашки, і яйця.

Після так званої «ратифікації» я особисто оскаржував дії Верховної Ради у Вищому адміністративному суді України. Але це було нереально – суд залишив позов без розгляду, не навівши, навіть, жодних аргументів на захист своєї правової позиції.
Я звертався в Європейський суд з прав людини. Але поки ЄСПЛ взявся за розгляд, Харківські угоди були денонсовані Росією в односторонньому порядку.

Яким буде результат розслідування, сподіваюсь, ми побачимо. Це вже хороший урок для усіх чиновників, не залежно від посади, про те, що відповідальність обов’язково настане. Причому не лише політична, а й кримінальна.
Головне, щоб шукаючи злодіїв, компетентні органи вели розслідування у правовому полі», – зазначив Микола Катеринчук.

Прес-служба
Європейської партії України