Главная   »   Микола Катеринчук: ЄС може скасувати санкції проти чиновників режиму Януковича

Микола Катеринчук: ЄС може скасувати санкції проти чиновників режиму Януковича

16/02/2021 07:49

6 березня ЄС може скасувати санкції проти чиновників режиму Януковича – Арбузова, Клименка, Табачника, старшого сина Януковича – Олександра. Їх звинувачували у розкраданні державного бюджету та порушенні прав людини.

У ЗМІ з’явилась інформація, що санкції проти соратників Януковича можуть скасувати, як рік тому скасували санкції проти Азарова та Ставицького.
Скасують їх не тому, що наші правоохоронні органи провели розслідування, довели вину зазначених осіб та повернули вкрадені ними гроші в Україну. А тому, що Україна не спромоглась за ці роки закінчити розслідування та надати ЄС беззаперечні докази їхньої вини.

Ці санкції, накладені 2014 року, передбачали заморозку активів оточення Януковича, що дозволяло їх тримати під контролем. Тепер же, якщо санкції знімуть, – усі кінці в воду. Навряд чи ми зможемо повернути вкрадені кошти та активи, виведені режимом Януковича в ЄС. Принаймні, це буде в рази важче.

Відповідальні посадові особи мають докласти усіх зусиль, щоб надати необхідні докази ЄС для продовження санкцій проти злочинців. Ну має ж бути якась «політична злість» у нашої влади довести вину і притягнути до відповідальності тих, хто діяв проти України!

Справедливості заради треба сказати, що не Зеленський винен у відсутності результатів розслідування проти вказаних осіб з 2014 року. Але позиція мовчазної згоди та відсутність прогресу можуть повісити політичну відповідальність саме на Зеленського, а не на Порошенка.

Прес-служба
Європейської партії України