Главная   »   Микола Катеринчук: Юридична команда виборола першу перемогу у процесі «Гриценко проти ЦВК»

Микола Катеринчук: Юридична команда виборола першу перемогу у процесі «Гриценко проти ЦВК»

24/02/2019 06:42

23 лютого Верховний Суд України скасував рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 лютого і зобов’язав Центральну виборчу комісію України розглянути заяву кандидата в президенти Анатолія Гриценка про внесення змін до постанови ЦВК щодо доступу до Державного реєстру виборців.

У своєму позові у суді першої інстанції Анатолій Гриценко просив визнати протиправною бездіяльність ЦВК щодо розгляду його заяви від 11 лютого і зобов’язати розглянути її на наступному засіданні комісії. Кандидат в президенти просив ЦВК внести зміни до постанови комісії від 26 березня 2014 року, щоб він міг ознайомитися з електронною копією бази даних Держреєстру виборців за межами будівлі ЦВК без доступу третіх осіб.

Проте, 19 лютого Шостий апеляційний суд відмовив Анатолію Гриценку у задоволенні позову. У відповідь на це рішення, була підготовлена Апеляційна скарга, яка була розглянута у Верховному Суді та задоволена у повному обсязі 23 лютого 2019 року.

Інтереси кандидата в президенти Анатолія Гриценка у суді представляли уповноважений кандидата в ЦВК Руслан Чорнолуцький та довірена особа кандидата у загальнодержавному виборчому окрузі Роман Кругляк.

Як відомо, у січні після реєстрації кандидатом в президенти, Анатолій Гриценко звернувся до ЦВК з вимогою надати йому доступ до реєстру виборців невідкладно для публічного контролю, як це передбачено Законом України «Про вибори Президента України».

«Ми мали інформацію, що у реєстрі виборців міститься біля 1,5 мільйонів мертвих душ, які провладний кандидат планує використати на свою користь. Саме для перевірки списків виборців ми й звернулись до ЦВК. Президента мають обирати живі, а не мертві. У ЦВК нам відмовили на підставі змін до Постанови №74, які були ухвалені у жовтні 2018 року вже новим складом Центрвиборчкому», – коментує рішення ЦВК заступник начальника центрального штабу Анатолія Гриценка з юридичних питань Микола Катеринчук.

Аргументуючи відмову загрозою кібератак, ЦВК запропонувала Анатолію Гриценку опрацьовувати списки виборців у спеціальному приміщенні ЦВК без права копіювання. «У списках виборців на початок виборчого процесу було 35 млн 600 тис виборців. Якщо припустити, що на перегляд одного виборця потрібно 30 секунд, то кандидату в президенти потрібно повністю відмовитись від виборчої кампанії і протягом 20 років сидіти і переглядати списки виборців», – зазначив Микола Катеринчук.

Прес-служба Європейської партії України