Главная   »   Микола Катеринчук: Законопроект №1068-2 – це дієвий крок у реформі виборчої системи

Микола Катеринчук: Законопроект №1068-2 – це дієвий крок у реформі виборчої системи

16/10/2017 18:29

«Депутати ніколи не скупилися на обіцянки приступити до виборчої реформи. Однак аналіз, аналізуючи ситуацію в парламенті, можна зробити висновок, що виконувати ці обіцянки ніхто не збирається. Політики не хочуть змінювати правила гри, які були встановлені в період узурпації влади і призвели до Революції Гідності», – зазначив Микола Катеринчук.

«На сьогоднішній день у Верховній Раді зареєстровано ключові законопроекти: № 1068,1068-1,1068-2 – про вибори народних депутатів. Саме в них і міститься вся реформа. Законопроект № 1068 передбачає проведення виборів за пропорційною виборчою системою з закритими списками і з 1% бар’єром.
Законопроект № 1068-1 – це проект Юлії Тимошенко і партії «Батьківщина», який передбачає також закриті списки, але кандидати в списку можуть змінюватися після проведення виборів. Тобто, політична партія сама може змінити список кандидатів», – повідомив він.

«Ми, Європейська партія України, підтримуємо законопроект № 1068-2. Основним його завданням є створення цілісної правової основи для підготовки і проведення виборів народних депутатів України із застосуванням моделі виборчої системи, яка дозволяє впливати виборцям на персональний склад Верховної Ради України при збереженні конституційної ролі політичних партій.

Цим законопроектом передбачається:
1. «Відкрита» форма виборчого бюлетеня. Це означає, що виборець матиме можливість проголосувати не тільки за політичну партію, а й за конкретного кандидата від цієї партії в регіональному окрузі.
2. Відсутність верхньої межі за кількістю кандидатів в регіональних партійних списках. Відповідно, це створює можливість для політичних партій вибирати різні стратегії щодо кількісного складу регіональних списків в різних регіональних округах.
3. Розподіл парламентських місць на двох рівнях. Спочатку – на рівні регіональних округів, далі – в загальнодержавному окрузі.
4. Розмежування інформаційного забезпечення поширення інформації про хід виборчого процесу та передвиборчу агітацію. Передбачається відмовитися від надання політичним партіям – суб’єктам виборчого процесу ефірного часу на державних каналах радіо і телебачення за рахунок коштів Держбюджету.
Зазначена система дає шанс для оновлення політичних еліт, розвитку демократії в середині партії та запобігання надмірній фракційної роздробленості в парламенті», – заявив лідер Європейської партії України.

« Прогнозується два сценарії розвитку подій:
1) Депутати не досягнуть жодного консенсусу: законопроекти винесуть на голосування, однак жоден з них не набере 226 голосів для прийняття в першому читанні. Натомість реформу відкладуть і знову розпочнеться обговорення по новому колу.
2) Влада вирішить, що їм не підходять відкриті списки в будь-якому випадку, і в черговий раз реформа буде завалена. А будь-які спроби знову внести на розгляд законопроект і почати обговорення будуть нівельовані з метою залишити старе законодавство, яке дозволяє половину парламенту обирати за закритими списками, а половину – за мажоритарними округами.

Такі дії комітету і всієї парламентської зали означатимуть, що Коаліційна угода не просто порушено, а цинічно відкинуто. Що в свою чергу призведе до консервації більшості політичних відносин в країні.
Однак, ми проти такого розвитку подій та вимагаємо негайного прийняття закону №1068-2», – прокоментував політик.

Прес-служба
Європейської партії України