Главная   »   Микола Катеринчук зареєстрував проект постанови про відхилення проекту Податкового кодексу України

Микола Катеринчук зареєстрував проект постанови про відхилення проекту Податкового кодексу України

30/06/2010 13:50
Сьогодні народний депутат України, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук зареєстрував проект постанови (р. №6509/П1 від 30.06.2010), яким пропонує відхилити проект Податкового кодексу України, внесений Кабінетом Міністрів України. 
«Проект Податкового кодексу Азарова-Тігіпка характеризується низкою системних недоліків як загального, так і спеціального характеру і не може бути прийнятий Верховною Радою України», – вважає автор проекту Постанови.
Зокрема у пояснюваній записці сказано: «До загальних недоліків, наявність яких свідчить про неякісну підготовку документу та неготовність його для розгляду Верховною Радою України можна віднести:
– проект Податкового кодексу (далі ПК) не повною мірою відповідає вимогам, які ставляться до законодавчих актів у формі кодексів. Зокрема, неналежним є рівень узагальнення та систематизації нормативного матеріалу. Це відображається в тому, що в структурному відношенні проект ПК складається із штучно об’єднаних (без належного опрацювання) законодавчих актів, які викладені у відповідних розділах ПК, що визначають окремі види податків і зборів та які мають свою окрему нумерацію. У результаті він фактично не має загальної частини, що притаманно такого роду законодавчим актам;
– за змістом ряду положень ПК, окремі питання, пов’язані з обрахунком бази оподаткування, чи іншими елементами правового регулювання справляння податків, делегуються для вирішення Кабінету Міністрів України. Зокрема, до таких питань відноситься формування переліку витрат, що включаються до окремої групи витрат платника податку (п. 17.2 розділу ІІІ), переліку спеціальних продуктів дитячого харчування (п. 23.2 розділу ІІІ), загальний порядок надання та повернення до бюджету інвестиційно-інноваційного податкового кредиту (пп. 25.2.4 розділу ІІІ), формування переліку видів власного виробництва, які звільняються від оподаткування, формування Державного реєстру підприємств, установ та організацій, які здійснюють розроблення, впровадження та використання енергозберігаючих заходів та енергоефективних проектів, прибуток яких частково звільняється від оподаткування (стаття 28 розділу ІІІ);
– фактично також відсторонюється Верховна Рада України від затвердження ставки податку на транспортні засоби (розділ УІІ), затвердження переліку платних послуг, для надання яких необхідно придбавати торговий патент (стаття 3 розділу ХІІ) тощо;
– приведені норми суперечать Рішенню Конституційного Суду України від 23.06.09 №15-рп/2009, в якому визначено, що конституційні повноваження Кабінету Міністрів України не передбачають права встановлювати загальнодержавні податки і збори (обов’язкові платежі) або визначати окремі елементи їх правового механізму регулювання».
«В цілому, низький рівень підготовки документа зумовлює необхідність прийняття рішення про його відхилення», – вважає Микола Катеринчук.

Прес-служба
Європейської партії України