Главная   »   Зеленський повертається з Брюсселя переможцем

Зеленський повертається з Брюсселя переможцем

07/10/2020 16:20

Зеленський повертається з Брюсселя переможцем, як би це не не подобалось окремим політичним силам і колишньому главі держави Порошенку, зокрема. Йому важко змиритись з думкою, що президент України Зеленський може бути почутим і підтриманим європейськими партнерами. Що вони позитивно оцінять діяльність Зеленського на посту глави держави і домовляться про перегляд Угоди про асоціацію з ЄС, про конкретні кроки щодо промислового безвізу, про відновлення безвізу після пандемії, про готовність допомогти нам отримати вакцину проти COVID-19. І навіть вперше за довгий час прозвучали чіткі тези про те, що Росія несе відповідальність за розпалювання конфлікту на Донбасі.

Звісно, головним досягненням саміту стала домовленість про перегляд Угоди про асоціацію. І хоча поки що йдеться про цифровий ринок, захист довкілля, боротьбу зі змінами клімату, фінансову співпрацю, перегляд угоди – це шанс для України переписати її так, щоб там зникли економічні прорахунки, закладені Порошенком, зробити її більш дієвою у плані економічної і політичної євроінтеграції і прописати в ній задачу максимум – набуття членства Україною в Європейському Союзі. Це все реально. І президент Зеленський під час саміту прямо сказав Шарлю Мішелю, що «Україна – це майбутній член Європейського Союзу».

Треба лише рішуче, і не вагаючись, виконувати домашню роботу і досягти прогресу у тих сферах, які в нас досі пробуксовують і на які вкотре вказав Європейський Союз. Це судова реформа, боротьба з корупцією та деолігархізація. Ці проблеми давні, почались вони не за Зеленського. Але я сподіваюсь, що дискусія про корупцію та необхідність реформувати судову владу на рівні ЄС, має дати Володимиру Зеленському новий імпульс до дій. Одна справа, коли тобі твоє оточення в середині країни говорить про корупцію, а інша справа – коли ти отримуєш сигнал від найнадійнішого партнера. Я за те, щоб ЄС частіше і голосніше нагадував нашій владі про необхідність боротися з корупцією, тоді це стане пріоритетом і ми побачимо реальні результати. Думаю, Зеленський це розуміє, недарма ж він більшу частину своєї авторської колонки про результати саміту присвятив саме питанню корупції, назвавши її українською пандемією.

Слід зазначити, що паралельно з поїздкою Зеленського до Брюсселю, відбувалась поїздка Медведчука в Москву «за вакцинами». Президенту Зеленському треба звернути не меншу увагу і на визрівання проросійської політичної сили в Україні, яка дивиться зовсім не в Європу, а в сторону Росії. Це велика проблема на шляху до євроінтеграції, тому що рейтинги «агентів Путіна» ростуть в Україні, на жаль. А треба робити все, щоб в країні міцнішали сили, які реально бачать Україну в Європейському Союзі і готові допомагати президенту в цьому. І я не маю на увазі «Європейську солідарність», яка грошима олігарха Порошенка намагається приватизувати процес євроінтеграції для власного піару.

22 саміт Україна-ЄС – успішний, без сумніву. І вже у самих затятих скептиків не повинно виникати сумнівів у тому, що Зеленський дивиться в Європу.

Микола Катеринчук,

лідер Європейської партії України