Главная   »   Микола Катеринчук зустрівся з депутатом Європарламенту Петрасом Ауштрявічюсом

Микола Катеринчук зустрівся з депутатом Європарламенту Петрасом Ауштрявічюсом

17/09/2018 09:13

14 вересня 2018 року лідер Європейської партії України Микола Катеринчук провів робочу зустріч з депутатом Європарламенту, фракції Альянсу Лібералів та Демократів за Європу Петрасом Ауштрявічюсом, який брав участь у Ялтинській європейській стратегії.
«Петрас Ауштрявічюс – давній друг України. Він системно відстоює інтереси України у Європарламенті. Завдяки його активній позиції в Європі ухвалюються рішення в інтересах України. Останній приклад стосується рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд. євро. Завдяки нашій з ним співпраці, ми, посилаючись на внутрішнє законодавство України, переконали європарламентарів не включати вимогу експорту лісу-кругляка з України в ЄС в обмін на надання чергового траншу», – зазначив Микола Катеринчук.
Під час зустрічі Микола Катеринчук та Петрас Ауштрявічюс обговорили ситуацію у Європарламенті напередодні виборів у травні 2019. Зокрема, говорили про загальні політичні тенденції, симпатії виборців Європи, посилення ролі та впливу Емануеля Макрона у Європейському Союзі.
Торкнулися і внутрішньополітичної ситуації в Україні, майбутніх президентських виборів, погіршення стану свободи слова в Україні, будівництва Північного потоку-2.
На думку, європарламентаря будівництво Північного Потоку-2 може стати тим каменем спотикання, тим важелем політичного тиску на країни ЄС з боку Росії, який призведе до послаблення ЄС на світовій арені.
8-10 листопада 2018 року у Мадриді відбудеться з’їзд Альянсу лібералів і демократів за Європу, який відвідає делегація Європейської партії України. Зокрема, Європейська партія подала на розгляд Європарламенту резолюцію про звільнення Олега Сєнцова та усіх українців, ув’язнених в Росії. Петрас Ауштрявічюс висловив підтримку і, зі свого боку, пообіцяв сприяти її ухваленню в Європарламенті.

Прес-служба
Європейської партії України