Главная   »   Наталія Корнєєнкова: Запропонована медреформа не враховує ані інтереси пацієнта, ані лікаря

Наталія Корнєєнкова: Запропонована медреформа не враховує ані інтереси пацієнта, ані лікаря

23/10/2017 15:23

«Важко переоцінити необхідність запровадження змін в галузі охорони здоров’я. У Верховній Раді України пропонували, розробляли, презентували, сперечались. А що ж в результаті? У прийнятому законопроекті не враховано ні інтереси пацієнтів, ні лікарів, ні високу смертність населення, ні лікарні, які потребують капітального ремонту та нового обладнання, ні відсутність медицини у селах. Йдеться лише про гроші. Законопроект порушує конституційну норму про доступне для всіх громадян медичне обслуговування та безоплатну медичну допомогу», – так прокоментувала ухвалену минулого тижня медичну реформу Голова комітету охорони здоров’я та соціального розвитку Європейської партії України Корнєєнкова Наталія.

«Запровадження в дію запропонованої моделі фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів може призвести до низки негативних наслідків, а саме: зниження доступності медичного обслуговування, а як наслідок зростання захворюваності та смертності; ускладнення та заплутаності в системі управління; дезінтеграції фінансових потоків; підвищення рівня адміністративних витрат та собівартості медичних послуг; відсутність гарантій реалізації прав малозабезпечених громадян на отримання вторинної та третинної медичної допомоги та лікарських засобів в умовах повної або часткової їх оплати за рахунок пацієнта (саме такий принцип реалізації права на соціальну та медичну допомогу передбачений статтею 13 Європейської соціальної хартії); неможливості утримання державних медичних закладів у віддалених регіонах; створення нового державного органу (Національної агенції), що потягне за собою додаткові витрати (до того ж виникає дублювання повноважень органів виконавчої влади)», – зауважила вона.

«Замість реформи ми отримаємо погіршення умов надання медичних послуг для різних соціальних груп, погіршення здоров’я населення, відсутність стимулювання розвитку галузі охорони здоров’я, зниження інвестицій на інноваційні фармацевтичні напрямки. В результаті громадяни залишаться один на один із хворобою. Медичні працівники, які досі не іммігрували, втратять робочі місця. Висококваліфікована медицина стане недоступною, а швидка допомога буде без лікаря та виконуватиме роль «спецтаксі». Гроші, які виділяються на медицину, будуть сконцентровані в новоствореній Агенції та розподілятимуться в ручному режимі», – підсумувала Наталія Корнєєнкова.

Прес-служба
Європейської партії України