Главная   »   Наталія Корнєєнкова: Запропонована владою медична реформа призведе до прискореного закриття лікувальних закладів і вимирання населення України

Наталія Корнєєнкова: Запропонована владою медична реформа призведе до прискореного закриття лікувальних закладів і вимирання населення України

14/06/2017 13:34

«Стан галузі охорони здоров’я в Україні перебуває у революційних передумовах, коли лікарі вже не хочуть працювати постарому, а держава не може створити умови для забезпечення виконання конституційних гарантій в частині права на охорону здоров’я громадян та права на працю медичних працівників», – про це сказала Голова комітету охорони здоров’я та соціального розвитку Європейської партії України Корнєєнкова Наталія.

«Результатом роботи парламентарів є провальні реформи судової, податкової, пенсійної систем, сфери житлово-комунальних послуг, освітньої галузі і системи охорони здоров’я», – наголосила Наталія Корнєєнкова. – «Міністерством охорони здоров’я досі не сформовані референтні ціни, не затверджені протоколи надання медичних послуг, тендерні закупівлі не забезпечують санітарний захист населення (особливо це стосується небезпечних невиліковних захворювань). Вакцин не має, ліки недоступні, антикорупційні схеми неподолані, а стали більш витонченими».

«Напередодні професійного свята медиків актив Європейської партії України продовжує дискутувати стосовно ухваленої парламентом у першому читанні так званої медичної реформи (законопроект №6327), якою фактично передбачено введення платних послуг у медицині. Невдовзі громадяни на собі відчують весь тягар платної медицини, не комерційної, а саме державної, без чітких державних гарантій, які у цьому законі не прописані, а будуть затверджуватися Кабінетом Міністрів України. Про економічний стан та соціальні гарантії не йдеться взагалі», – зауважує Голова комітету охорони здоров’я та соціального розвитку Європейської партії України.

«Не підуть ці кошти ні на розвиток лікувальних установ, ні на придбання нового медичного обладнання, а найголовніше, не підуть ці кошти на збільшення легальної заробітної плати медикам. Законопроектом передбачена післяоплата за послуги, а не тоді, коли хворий прийшов до стаціонару. Кошти з’являться у медичному закладі після того, як їх дасть, або скоріше не дасть, Національна служба здоров’я, у якій концентруватимуться кошти, передбачені на медичну галузь, і яка одноосібно ними розпоряджатиметься. Тобто ні про яку децентралізацію коштів на рахунках місцевих громад мова вже не йде», – наголошує вона.

«Все це призведе до прискореного закриття лікувальних закладів, збільшення трудової міграції висококваліфікованих медичних кадрів за кордон, ще більшої недоступності медичної допомоги та послуг і вимирання населення України», – наголошує Наталія Корнєєнкова. – «Розуміючи стан справ в державі та безпосередньо в медичній галузі висловлюємо підтримку та щиру подяку всій лікарській спільноті за сумлінну працю та громадянську мужність, подяку кожному медичному працівнику, який незважаючи на все вище перелічене, рятує життя українців».

Прес-служба Європейської партії України