Главная   »   Петро Антип: Нам ще доведеться боротися за Музей на Поштовій

Петро Антип: Нам ще доведеться боротися за Музей на Поштовій

19/07/2018 07:15

Сьогодні, 19 липня, КМДА має передати Міністерству культури усі документи, необхідні для надання статусу пам’ятки національного значення знахідкам на Поштовій площі. Як відомо, під час будівництва розв’язки та торговельного центру були знайдені безцінні археологічні пам’ятки, більшість яких датовані XI-XVIII століттями. Деякі шари належать до домонгольського періоду Київської Русі. Там можна побачити цілу вулицю із бруківкою, залишки будинку із частоколами, поховання, монети, посуд, кераміку, і, найцінніше, свинцеві печатки – регалії княжої влади.

У кожній цивілізованій країні знайдені посеред мегаполісів археологічні пам’ятки музеєфікують для наступних поколінь. Але розкопки вулиці Княжої доби не стало причиною повного припинення будівельних робіт у Києві: забудовнику було начхати, а міській владі виявилось складно розірвати інвестиційний договір. Дякуючи активістам та депутатам Верховної Ради, будівництво ТРЦ сьогодні призупинено, хоча питання ще не закрите.

На думку члена Європейської партії України, художника Петра Антипа поведінка депутатів Київради у вирішенні цього питання – ганебна. «Коли мене запросили взяти участь у конкурсі на спорудження Меморіалу жертвам Голодомору у Вашингтоні, одразу попередили: влада міста може зупинити будівництво будь-якої миті, якщо на будмайданчику виявлять археологічну знахідку. Цей пункт чітко прописаний у кожному договорі і обов’язковий до виконання для всіх – незалежно від суми інвестицій чи імені замовника».

Лише після проведення експертиз учені виносять рішення чи можна продовжувати будівництво. «Ви бачили торговельно-розважальний центр на місці розкопок у Помпеї? А що зробили мер і депутати Київради? Проігнорували наукове відкриття та думку киян. Усі депутати, які голосували за продовження будівництва ТРЦ на Поштовій, – не державники, не патріоти, а звичайні бариги. Добре, що нардепи виявили державницьку позицію і проголосували за створення музею середньовічної вулиці із наданням статусу пам’ятки національного значення, а не чергового ТРЦ», – зазначив Петро Антип.

 

Прес-служба

Європейської партії України