Главная   »   ПРИОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ЄПУ НА 2014 РІК

ПРИОРИТЕТНІ НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ЄПУ НА 2014 РІК

03/01/2013 17:16
Сприяння розвитку ліберально-демократичного руху в Українському суспільстві
Стратегічною метою Європейської Партії України є активне сприяння розвитку України у Європейському напрямі. Це є можливим лише за умов лібералізації та демократизації українського суспільства, дотримання європейських ціннісних засад розвитку. Виходячи з цього, Європейська партія України ставить перед собою наступні завдання:
– Сприяти обмеженню дій діючої влади в ім’я захисту прав на дотримання належних правових процедур, приватну власність, недоторканність особистого життя, свободу слова, свободу зібрань і свободу віросповідання.
– Докладати зусиль щодо інформування населення України стосовно привілеїв лібералізації та демократизації суспільства шляхом проведення відкритих громадських акцій.
– Активна робота з молоддю. Сприяння молодіжним організаціям ліберал-демократичного толку у проведенні тематичних зустрічей та громадських акцій.
– Активна співпраця з іноземними політичними партіями та організаціями, імплементація досвіду іноземних колег у напрямку проведення реформ в Україні.

Сприяння вирішенню екологічних проблем України:

Найбільш актуальними екологічними проблемами в Україні є:
– наслідки аварії на Чорнобильській АЕС;
– деградація чорноземів України;
– надмірне забруднення повітря в промислових районах;
– забруднення акваторії Чорного моря;
– забруднення поверхневих вод України;
– зникнення окремих видів рослин та тварин шляхом їх винищення або ж погіршення умов середовища;
– підняття рівня ґрунтових вод в містах та на зрошуваних землях;
– проблема переробки сміття та відходів промисловості;
– використання застарілих методів видобутку корисних копалин.

Європейська Партія України не стоїть осторонь цих проблем і шукає методи їх вирішення шляхом:
– співпраці із всесвітньо відомими екологічними організаціями та політичними партіями;
– підтримки та співпраці з громадськими організаціями в Україні, які висвітлюють конкретні випадки та проводять громадські акції;
– підтримки та співпраці з підприємствами, які працюють у напрямку
видобутку альтернативних методів енергетики в Україні;
– сприяння засобам масової інформації у висвітленні екологічних проблем та надання політичної підтримки та юридичної допомоги у разі необхідності;

Зокрема, активна співпраця з екологічною організацією «Громадська варта», яка на протязі 2011 року вела активну діяльність у Кіровоградській області, привертаючи увагу громадськості та влади до проблеми державного масштабу, акцентуючи увагу на завданні шкоди навколишньому середовищу при видобуванні уранової руди на території області. В результаті чого влада була змушена втілити в життя проект «Стоп-радон», метою якого є захист населення від шкідливого впливу радону.

Зараз Європейська партія України реалізовує проект в м. Козятин по створенню державно-приватного партнерства в залученні коштів для вирішення проблеми водопостачання і каналізації в місті. Наразі ЄПУ ініціюється створення робочої групи з місцевих депутатів і чиновників. Фахівцями ЄПУ розроблено проект по залученню кредитних коштів під гарантії місцевого самоврядування. Представники робочої групи ведуть переговори з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку на видачу позики.
Юридично-законодавча допомога підприємствам України, які працюють в галузі створення альтернативних джерел енергії. Ініціювання ЄПУ на державному рівні розробки проектів, державних програм по підтримці підприємств, які займаються утилізацією, переробкою усіх видів сміття. У реалізації даного проекту, ЄПУ виступає ініціатором переговорного процесу та лобістом інтересів підприємств.

Сприяння покращенню соціальних стандартів життя в Україні

– надання безкоштовної кваліфікованої юридичної допомоги громадянам в рамках соціальної програми “Народний адвокат”, яка діє в 26 містах в різних областях України та в якій за 10 років роботи було прийнято близько 60 тисяч громадян; юридична та правова допомога малим підприємствам, які мають на меті створення нових робочих місць із гідним розміром оплати праці;
– проведення громадських обговорень проблем ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та ветеранів війні в Афганістані, представлення та захист їх інтересів у владних структурах;

– організація просвітницьких заходів для молоді з метою ознайомлення її з історією створення та основами діяльності інституцій Європейського Союзу, з ідеями провідних ліберальних ідеологів та мислителів, з особливостями європейської інтеграції України; проведення освітніх акцій, спрямованих на утвердження розуміння рівності прав чоловіків та жінок;

– сприяння реформування комунального господарства у Вінницькій області, а саме прокладення доріг, заміна водогінних та водоочисних систем, розроблення стратегії застосування альтернативних видів енергетики та її впровадження в Калинівському, Козятинському та Хмільницькому районах.

Сприяння активізації політико-правових процесів, реформування аграрного сектору економіки

З метою активізації політико – правових процесів реформування аграрного сектору економіки в Україні, ЄПУ працюватиме у наступних напрямках:

– Підтримка проектів по напрацюванню пакету нормативно – правових актів, які дозволять реформувати земельні відносини в Україні, створити ринок земель і підвищити ефективність роботи сільськогосподарських виробників, при цьому не допустити протиправного і несправедливого позбавлення українських селян землі.

Питання земельної реформи в Україні має величезне соціальне, політичне, і економічне значення. З одного боку очевидною є необхідність реформування застарілих по своїй суті відносин між різними зацікавленими групами учасників цих відносин, з іншого – не менш очевидними стають зусилля земельних олігархів скористатися правовою невизначеністю у цій сфері для протиправного захоплення найбільш цінних земель. Наразі залученими нами експертами у сфері земельних відносин уважно вивчаються численні законодавчі пропозиції для вироблення зваженої політичної позиції з приводу прийняття чи відмови від прийняття тих чи інших законів та підзаконних актів.
Ми вважаємо, що земельну реформу потрібно активізувати «знизу» – розвиваючи конкретні проекти із селянами-землевласниками, які дозволять їм упорядкувати свої відносини з фермерами – орендаторами землі, а останнім підвищити ефективність сільськогосподарського виробництва.

– Ми будемо розвивати практику надання безоплатної правової допомоги через приймальні Народного адвоката селянам – землевласникам, і пропонувати різні механізми позасудового врегулювання спорів, що виникають між ними чи, наприклад, орендодавцями та орендарями. Для цього юристи Народного адвоката, разом з іншими експертами в галузі земельного права і організаціями, обговорюють можливість створення мережі центрів медіації земельних конфліктів, які, ми впевнені, дозволять вирішити багато проблемних питань поза межами судової системи України, довіра до якої з боку громадян постійно падає.

– Разом з іншими громадськими організаціями і експертами, що спеціалізуються на темі підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, ми наразі плануємо пілотний проект зі створення сільськогосподарських кооперативів і розвиток програм мікро-кредитування і залучення інвестицій в побудову професійних овочесховищ для користування членами кооперативів, малих тепличних господарств, де фермерам буде надаватися правова допомога і можливість участі в програмах по обміну досвідом з експертами в Україні та в країнах Євросоюзу, які мають відповідний досвід практичної реалізації таких проектів.

Успішна реалізація зазначених в п. 2 проектів дозволить краще зрозуміти і запропонувати більш ефективні механізми законодавчого реформування земельного права та земельних відносин в Україні.