Главная   »   Рішення Верховного Суду – мій дім, моя фортеця!

Рішення Верховного Суду – мій дім, моя фортеця!

08/06/2018 09:17

У 2017 році українець з Івано-Франківщини, який, захищаючи власне життя і домівку від нападників, убив одного з них, був засуджений Коломийським районним судом до 12 років ув’язнення. Таких вироків «на користь» злочинців у судовій практиці багато. А от рішення Верховного Суду України, який визнав право жителя Івано-Франківщини на самооборону, скасував вирок Коломийського районного суду і закрив кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діянні складу злочину.

31 травня 2018 року Верховний Суд на своїй сторінці у Фейсбуці роз’яснив, що посилався на Конституцію України, яка гарантує кожному право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань, та на статтю 36 КПК «Необхідна самооборона».

Рішення ВСУ, яке надає виразу «Мій дім – моя фортеця» реального смислу, правильне і революційне. Але, на жаль, у нас в Україні не прецедентне право. І це не факт, що наступні вироки у схожих справах, будуть виноситися в інтересах тих, хто захищається, а не в інтересах прокурорів та злочинців.

Про це читайте детальніше у блозі Миколи Катеринчука.

 

Прес-служба

Європейської партії України