Главная   »   Сергій Грачов: Проект Закону №7206 «Купуй українське, плати українцям» є неприйнятним для країни з ринковою економікою

Сергій Грачов: Проект Закону №7206 «Купуй українське, плати українцям» є неприйнятним для країни з ринковою економікою

13/12/2017 15:48

«Ухвалений за основу проект Закону №7206 «Купуй українське, плати українцям» є надзвичайно популістичним та може призвести до край негативних наслідків для економіки України», – про це заявив заступник голови Європейської партії України Сергій Грачов. – «Складається враження, що ми живемо в епоху «меркантилізму», коли експорт – це добро, а імпорт – зло. Автори законопроекту та члени парламентських комітетів продемонстрували власну неосвіченість та відсутність базової економічної освіти. В такий спосіб вони швидше за все здійснюють відкрите лобіювання приватних інтересів», – прокоментував суперечливий законопроект голова Київської міської організації Європейської партії України Сергій Грачов.

«Окрім того, що даний закон грубо порушує положення Угоди про асоціацію з ЄС і зону вільної він ще й знищує можливість здійснення прозорих закупівель. Також суттєво збільшується навантаження на бюджет за рахунок переплати за товари та послуги та створюються додаткові корупційні ризики», – повідомив він.

«Законотворці абсолютно забули про фундаментальну засаду зростання економіки – продуктивність праці. Темп розвитку країни, рівень та якість життя, конкурентоспроможність товарів та послуг визначаються зростанням саме продуктивності праці.
Ні для кого не секрет, що в Україні найнижча продуктивність праці з усіх європейських країн.
 Для підвищення цього показника необхідний системний підхід, який передбачає використання передових технологій, ефективну організацію праці, диверсифікацію виробництва, залучення інтелектуального капіталу. Однак, протекціонізм та ізоляційна політика, що передбачені нормами ухваленого за основу закону не лише не дозволить підвищити продуктивність, а й навпаки – призведе до сповільнення прогресу та нівелювання зовнішньої конкуренції. Законотворці замовчують і про наслідки у вигляді підвищення цін для споживачів не лише на імпортні, але й на вітчизняні товари. Без зростання продуктивності ні про яку конкурентоспроможність не можна говорити», – заявив політик.

«Замість 
того щоб забезпечити умови для покращення інвестиційного клімату та підвищення продуктивності праці, народні обранці створили умови, які перешкоджатимуть зростанню економіки.
Прийняття даного антиліберального закону є неприпустимим на сучасному етапі розвитку економіки. Сподіваємось, що народні обранці відреагують на недоліки законопроекту до другого читання і не будуть знищувати українську економіку, яка і так ледь дихає», – підсумував Сергій Грачов.

Прес-служба
Європейської партії України