Главная   »   Що не так з порядком денним чинної влади?

Що не так з порядком денним чинної влади?

28/09/2018 11:35

Осіннє похолодання співпало з публікуванням нових результатів дослідження про настрої українців: що їх хвилює? Чим живуть? Чого очікують від нового президента? Показовим мені видається питання – чого українці очікують від наступного президента. Смисли, запропоновані Порошенком, зокрема мова і томос, – це, без сумніву, важливі питання і для виборців, і для Європейської партії України. Але їх вирішення не чекають від наступного президента, як першочергових.
66% українців хочуть припинення військових дій на Сході (але тут можна вже не виконувати, покаявся ж, гріхи прощені). 49% – хочуть посилення боротьби з корупцією (тут повний провал). 34% – підвищення соціальних стандартів. Тут окрема історія – попереду нас чекають чергові підвищення ціни на газ та комунальні.
Уряд з весни поступово готував українців до підвищення ціни на газ. Публічно на весь голос то лякав українців, то переносив своє рішення на місяць-два. Застосували технологію – дозовано видавали інформацію, готували українців, щоб потім новина не заскочила зненацька.
Учора Мінекономрозвитку опублікував консенсус-прогноз, який стверджує, що протягом 2019-2021 років тарифи на комунальні послуги підвищуватимуться на 10-20%.
Ми знаходимось у ямі. Влада і олігархи, не соромлячись, лізуть у кишені споживачів – наші з вами. Останній приклад, відключення гарячої води в Києві. У Фейсбуці мене все частіше запрошують на події типу «Фестиваль свідків гарячої води» або «Молитва за зниження комунальних тарифів». Ще ніколи так надовго не відключали гарячу воду у столиці. І під питанням сьогодні навіть початок опалювального сезону!
Нафтогаз припинив постачання газу Києву, яким гріють воду, через борги. Енергетичними активами столиці управляв олігарх. Керував ними так-сяк – не оновлював, не модернізував, гроші до власної кишені складав та борги накопичував. У тих боргів три складових – борги киян, пеня та штрафи, борги компанії олігарха. І влада не спішить брати олігарха за бари, навпаки, планує заплатити його борги нашими коштами – з державного бюджету.
Президент вже звернувся до парламенту з проханням внести зміни до держбюджету, прем’єр обіцяє віднайти кошти. Тобто президент-олігарх (увага!) знайшов універсальне рішення в умовах передвиборчої кампанії – заплатити за іншого олігарха коштами державного бюджету! Отож, і вовки ситі – і вівці цілі. Очікуємо у найхолодніший день (так щоб максимальний ефект) урочисте «відкручування вентиля» гарячої води у Києві Порошенком.
Перед тим, як балотуватися у мери Києва, я їздив європейськими столицями і вивчав досвід управління містом. Мер Софії розповіла мені історію, до сліз схожу на нашу. Енергетичні потужності Софії були не у власності міста, а в руках олігархів братів Чорних. Ця тендітна жінка, коли стала мером, взяла кредит у ЄС, викупила у них і повернула у власність міста інфраструктуру. А братів Чорних за 24 години вислали з країни. Чи вірите ви, що у нас таке можливе? Ні, звичайно. Ну як олігарх вижене олігарха? З України можуть висилати протягом годин реформаторів і борців з корупцією, як це було з Саакашвілі.
Повертаючись до вищевказаних проблем, вирішення яких чекають українці, я розумію, що влада сьогодні нам намагається нав’язати свій порядок денний. Його озвучив президент під час свого щорічного послання: курс на НАТО та ЄС, автокефалія, армія, мова, складна зовнішня політика, агенти російського впливу. Це навіть не порядок денний – це передвиборче окозамилювання та залякування. Намагання надати власній недолугій політиці нових смислів. І це дуже далеко від очікувань українців. Влада сьогодні далека від українців. Єдине чого усі хочуть – закінчення війни. Порошенко на жаль не став президентом миру, він залишився президентом війни. Тому його шанси на перемогу – примарні.

 

Микола Катеринчук

Голова Європейської партії України