Главная   »   Тетяна Терехова: Україні варто було б взяти до уваги пенсійну систему Латвії, яка є однією з найдосконаліших на пострадянському просторі

Тетяна Терехова: Україні варто було б взяти до уваги пенсійну систему Латвії, яка є однією з найдосконаліших на пострадянському просторі

19/12/2017 13:56

«Україні варто було б взяти до уваги пенсійну систему Латвії, яка є однією з найдосконаліших на пострадянському просторі», – таку думку висловила член Ради Європейської партії України Тетяна Терехова за наслідками візиту до Риги (Латвія).

«Варто зазначити, що за останні роки усі пенсійні фонди Латвії працювали з позитивною дохідністю . Основною перевагою пенсійної системи Латвії є її трирівневість. Пенсія першого ступеня виплачується з соціального податку, який нараховується з заробітної плати нинішніх платників податків. Розмір соціального податку в Естонії – 33%, 20% з них йдуть на пенсії нинішніх пенсіонерів. Другий рівень пенсійної системи, в свою чергу, створює накопичувальну пенсію. Приєднання до другого ступеня відбувається в добровільно-примусовому порядку. Добровільним приєднання є для народжених до 1983 року. Ті, хто народився пізніше, від другого пенсійного рівня відмовитися не можуть», – ділиться своїми спостереженнями та набутим досвідом член Ради Європейської партії України Тетяна Терехова.

«Третій пенсійна щабель – додаткова накопичувальна пенсія. Приєднання до неї відбувається добровільно. Цей рівень є особливим, оскільки формується з приватних вкладень, а не з соціального податку. Фактично людина може на власний розсуд визначати розмір місячних виплат. На відміну від державної і накопичувальної пенсії третій ступінь передбачає набагато більше гнучкості у всьому, що стосується умов договору», – акцентує увагу на особливостях пенсійної системи Тетяна Терехова.

Прес-служба
Європейська партія України