Главная   »   ЦВК намагається легалізувати скупку голосів виборців

ЦВК намагається легалізувати скупку голосів виборців

25/02/2019 13:31

Центральна виборча комісія 22 лютого 2019 року, порушуючи вимоги Конституції України, Закону України «Про вибори Президента України», трудового законодавства з перевищенням своїх повноважень, прийняла постанову №376 «Про роз’яснення щодо реалізації положень частини шостої статті 64 Закону України «Про вибори Президента України». Цією постановою ЦВК вперше в історії виборчого процесу фактично вивела передвиборну агітацію поза межі загального законодавства і спробувала узаконити підкуп виборців.

Про це на брифінгу повідомив заступник начальника ЦВШ кандидата в президенти Анатолія Гриценка з юридичних питань Микола Катеринчук.

«Агітаційний процес сьогодні супроводжується підкупом виборців, побудовою сіток скупки голосів у масштабах усієї країни. І в цей процес легалізації підкупу сьогодні активно включається ЦВК, яка поза межами своїх повноважень намагається по-своєму трактувати закони України. Такого «сміливого» нормотворчого процесу ЦВК ніколи ще собі не дозволяла», – зазначив Микола Катеринчук.

Стаття 64 Закону України «Про вибори Президента України» прямо забороняє укладати з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації. Тому ЦВК своєю постановою №376 дозволила юридичним особам отримувати кошти від виборчого фонду кандидата і витрачати їх на оплату робіт або послуг агітаторів у вигляді компенсації за послуги зв’язку, проїзд, харчування, проживання, що до моменту прийняття цієї постанови вважалось прямим та непрямим підкупом виборців, зазначив Микола Катеринчук.

Крім того, постанова № 376 дозволяє юридичним особам залучати виборців до агітації без укладання з ними цивільно-правових угод або трудових договорів, а юридичні особи при цьому звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таким чином, ЦВК пропонує прямо порушувати трудове та податкове законодавство України, спонукаючи до кримінального злочину.

«Центральна виборча комісія сьогодні не є законодавчим органом – вона не може розширювати, змінювати або доповнювати своїми коментарями норми закону. Стаття 31 Кодексу законів про працю забороняє юридичним особам компенсувати витрати фізичним особам, якщо вони не знаходяться у договірних відносинах. Це пряме порушення чинного законодавства. Хочу наголосити, що ця постанова з’явилась після того, як штаби провладного кандидата заявили, що вони напряму нікому грошей не дають, а витрачають кошти через громадські організації та інші юридичні особи. Тобто ЦВК сьогодні підіграє провладному кандидату у скупці голосів», – підкреслив уповноважений представник Анатолія Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький.

Анатолій Гриценко вже звернувся до суду, щоб оскаржити вищезазначену постанову, та до ЦВК з вимогою надати документи (докази), на підставі яких вона була прийнята.

Прес-служба

Європейської партії України