Главная   »   Валерій Клочок: Чи будуть голосувати на виборах в Україні?

Валерій Клочок: Чи будуть голосувати на виборах в Україні?

31/10/2017 18:43

«Загальна явка виборців за даними громадської мережі Опора на перших виборах ОТГ 29 жовтня 2017 року склала 48,2%. Згідно державного реєстру виборців загальна кількість тих, хто може голосувати в Україні майже 36 млн.чол. (в т.ч. АРК та непідконтрольні території на сході України). Враховуючи явку нижче 50%, участь у виборах візьме приблизно 18 млн.чол. Тепер потрібно відняти від цього числа виборців Донбасу та Криму. Отримаємо близько 14 млн., які прийдуть на дільниці та визначатимуть долю України», – про це на своїй сторінці в Фейсбук написав заступник Голови Європейської партії України, голова центрального виконавчого комітету партії Валерій Клочок.

«Що стосується, наприклад, президентських виборів, то очільника держави обиратиме менше половини свідомих українців і для перемоги в другому турі кандидату досить набрати менше 7 млн. (Янукович набрав у 2010 році 12,5 млн, Порошенко в 2014 році – 9,8 млн). Відтак чим менша явка на виборах – тим легше їх виграти. І кандидат від влади робитиме усе аби розчарування українців у впливі на політичне майбутнє було максимальним, аби виборець не ходив на дільницю. Для прикладу на президентських виборах в Україні явка виборців у 1999 році була 74%, у 2004 – 75%, у 2010 – 69%, у 2014 р – 60,5%», – зазначив політик.

«І це не розчарування владою. Громадяни давно вже не довіряють їй. Це розчарування інститутом державності. Україна зникає як країна. І лише збільшення рівня відповідальності громадян за долю країни здатне виправити ситуацію й зберегти державу», – вважає Валерій Клочок.

Прес-служба
Європейської партії України