Главная   »   Валерій Клочок: Декомунізація є необхідною складовою державницької політики незалежної України

Валерій Клочок: Декомунізація є необхідною складовою державницької політики незалежної України

13/02/2018 15:45

«У 2015 році парламент ухвалив чотири законопроекти, які започаткували процес декомунізації в Україні: про доступ до архівів, засудження комуністичних символів, про правовий статус борців за незалежність та про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій. Самі ці документи стали початком декомунізації, яку нам обіцяли ще з 1991 року», – про це в ефірі радіо Свобода заявив заступник Голови Європейської партії України, голова центрального виконавчого комітету партії Валерій Клочок.

«В частині зміни власних назв населених пунктів та вулиць закони практично реалізовані. Втім парламент і донині не вирішив питання перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей. У Верховній Раді навіть не зареєстрований відповідний законопроект», – наголосив Валерій Клочок. – «Нарікання ж на те, що немає необхідних 300 голосів для внесення змін в Конституцію України вказують швидше на неготовність продовжувати процес декомунізації. Провладна коаліція попри свої патріотичні гасла не здатна зібрати 150 голосів для внесення відповідного законопроекту».

«Загалом влада попри ухвалені законопроекти веде слабку просвітницьку роботу серед громадян про репресії радянської влади. Саме така діяльність важлива для позитивних зрушень в питаннях декомунізації України. Лише назвами вулиць та населених пунктів не буде досягнуто бажаного. Варто змінювати свідомість громадян аби будувати справді незалежну Україну», – резюмував Валерій Клочок.

Прес-служба
Європейської партії України