Главная   »   Валерій Клочок: Президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд навряд чи буде ухвалений в наступному році

Валерій Клочок: Президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд навряд чи буде ухвалений в наступному році

29/12/2017 19:24

«Президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд потребує суттєвого доопрацювання і навряд чи буде ухвалений в наступному році. Бо політики «стануть на лижі» і займатимуться президентською капмпанією-2019, а не ухваленням законів», – таку думку в ефірі одного з телеканалів виказав заступник Голови Європейської партії України, голова центрального виконавчого комітету Валерій Клочок. – «Вимогою Венеційської комісії було аби цей законопроект готував та вносив саме президент. І в цій частині це добре. Втім сам документ потребує суттєвого доопрацювання».

«Проект Закону містить значну кількість оціночних понять, що впливає на юридичну визначеність положень проекту Закону; встановлення оціночних критеріїв можуть призвести до розширеного тлумачення даних положень та зловживань; вимоги до кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду, є майже недосяжними для переважної більшості кандидатів, що суттєво звужує кількість потенційних кандидатів; не визначається кількість суддів Вищого антикорупційного суду і це питання вирішує Державна судова адміністрація і тим самим це ставить суд в залежність від цього органу; юрисдикція Вищого антикорупційного суду не повністю охоплює справи, розслідувані НАБУ, і, навпаки, охоплює випадки, які не пов’язані з корупцією як такою і так далі», – зазначив політик. – «І найнебезпечніше, що президент одноособово буде призначати суддів Вищого антикорупційного суду. Це створює серйозну небезпеку узурпації судової системи України».

«Загалом законопроект враховує лише деякі зауваження Венеціанської комісії. В запропонованій редакції проект не дасть можливості створити дійсно незалежний антикорупційний суд, а тому даний проект потребує суттєвого доопрацювання», – додав Валерій Клочок.

 

Прес-служба Європейської партії України