Главная   »   Валерій Клочок: Успіх пенсійної реформи залежить від економічного підґрунтя та інвестиційного клімату в державі

Валерій Клочок: Успіх пенсійної реформи залежить від економічного підґрунтя та інвестиційного клімату в державі

20/04/2017 15:29

«На моє переконання, пенсійна реформа має бути в першу чергу такою, щоб в майбутньому забезпечити нам з вами гідний рівень життя, коли ми досягнемо пенсійного віку. Як і будь-яка реформа в країні, пенсійна реформа повинна мати економічне підґрунтя. Воно формується з огляду на те, на скільки та чи інша реформа є інвестиційно-привабливою», – заявив голова центрального виконавчого комітету Європейської партії України, заступник голови партії Валерій Клочок в ефірі одного з телеканалів.

«Зараз спостерігається досить позитивна на перший погляд тенденція збільшення відрахувань до пенсійного фонду за рахунок підвищення мінімальної заробітної плати. Частину дірки, яка була у пенсійному фонді закрили. І це дало змогу уряду Гройсмана частково збільшувати, осучаснювати пенсії. З одного боку це позитив, але з іншого боку, ці кошти, отримані за рахунок збільшення податків на заробітну плату , ніяким чином не йдуть в економіку. Ними фактично закривають дірки в бюджеті по виплаті соціального забезпечення», – наголосив Валерій Клочок.

«В цьому контексті не останню роль грає НБУ, який формує інвестиційний клімат в Україні. Зараз в керівництві НБУ відбуваються кадрові перестановки, тому актуальним є питання про те, хто замінить Гонтарєву на цій посаді. Зважаючи на досвід цього керівництва НБУ, можемо зробити висновок, це має бути людина, яка не просто розуміється на банківській справі, а яка є, в першу чергу, гарним управлінцем. Бо основна мета НБУ – не отримати прибуток, а сформувати стабільну фінансову систему та привабливе інвестиційне середовище в державі. В такому випадку можна буде розраховувати не тільки на успіх пенсійної, а й усіх інших демократичних реформ», – додав він.

Прес-служба
Європейської партії України