Главная   »   Валерій Клочок: Виборчий бар’єр для політичних партій потрібно знизити до 1-2%

Валерій Клочок: Виборчий бар’єр для політичних партій потрібно знизити до 1-2%

22/11/2017 06:45

«Українська влада має за звичку змінювати закони під себе «любих». Це стосується, як виборчого законодавства так і законів, які стосуються владних повноважень посадових осіб. Однак такі зміни ніяким чином не сприяють покращенню добробуту українців», – про це в ефірі радіо Свобода заявив заступник Голови Європейської партії України, голова центрального виконавчого комітету Валерій Клочок. – «Україна потребує чіткого розмежування повноважень парламенту, уряду та президента. Україна потребує і ухвалення виборчого кодексу, який би дав змогу в найближчі 15-20 років проводити вибори за незмінними правилами. А зниження виборчого бар’єру до 1-2% створило б основу для широкої політичної конкуренції й унеможливлення концентрації влади в одних руках, що власне відбувається зараз».

«Конституційна реформа 2004 року, коли Україна заявила про перехід до парламентсько-президентської форми правління, мала багато переваг для розвитку демократичних засад. Натомість її скасування за часів Януковича та відновлення при чинному президенту суттєво пригальмувало її реалізацію. А зміни, внесені за ініціативою Порошенка в частині судової реформи, взагалі наділили його одноосібним правом призначати суддів (фактична концентрація судової гілки влади в руках Президента)», – наголосив Валерій Клочок.- «Ініціатива ж Народного фронту щодо змін до Конституції саме з метою усунення дуалізму влади в першу чергу спрямована на зменшення владних повноважень президента. І це виглядає цілком благородно».

Валерій Клочок не виключає й ініціативи авторів Конституційної реформи про обрання президента в парламенті. «Хоча суспільство нині не готове до обрання президента парламентом, але цей сценарій цілком ймовірний. Бо в країні, де президента обирає приблизно п’ята частина населення особливої різниці відчутно не буде. А от економія бюджетних коштів через скасування загальнонаціональних виборів буде суттєвою. Тим паче, коли Україна справді має намір стати повноцінною парламентсько-президентською республікою».

Прес-служба
Європейської партії України