Главная   »   Віталій Першогуба: Рівненська міська виборча комісія порушує право рівності у виборчому процесі на користь провладних сил

Віталій Першогуба: Рівненська міська виборча комісія порушує право рівності у виборчому процесі на користь провладних сил

20/10/2015 11:35

Рівненська міська виборча комісія 6 жовтня 2015 року своєю постановою затвердила виборчий бюлетенень для виборів міського голови м.Рівне, де є факти нерівності, а саме назви двох партій «Блоку Петра Порошенка» та «Громадського Контролю» написані великими літерами. Про це повідомив кандидат в депутати до районної та обласної рад від Європейської партії України Віталій Першогуба.

«Це зроблено так, щоб виборець, отримуючи бюлетень, відразу звернув на них увагу, що може привести до неправомірної переваги під час голосування. Ситуація погіршується тим, що, як відомо із опитувань, першим громадяни завжди беруть менший бюлетень, а потім більший, а саме бюлетень голосування за міського голову і є найменшим із того пакету бюлетенів, що отримає рівнянин. Таким чином є підстави вважати, що за рахунок такого збільшення тексту ці дві партії отримали перевагу не тільки у голосуванні за міського голову, а й за список до міської та обласної ради», – вважає Віталій Щерба.

«Рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується положеннями ст. 71 Конституції України та ч. 4 ст. 4 Закону України «Про місцеві вибори». Зміст цих документів говорить про те , що всі виборчі процедури мають бути із додержанням принципів рівності, як в правах так і в можливостях здійснення всіх виборчих процесів, доступу до ЗМІ, можливості у висвітленні виборчої програми», – додав партійєць.

IMG_0597

IMG_0596

Прес-служба Рівненської обласної організації Європейської партії України