Главная   »   ВОЛОДИМИР ГРУДНИЦЬКИЙ: «У випадку наступу з території Білорусі, кожен з нас знає за яку ділянку оборони Рівного він відповідає»

ВОЛОДИМИР ГРУДНИЦЬКИЙ: «У випадку наступу з території Білорусі, кожен з нас знає за яку ділянку оборони Рівного він відповідає»

01/03/2023 12:17

gr-1Володимир Грудницький, член Політичної ради Європейської партії України.
 

 – Як для вас почався день повномасштабного вторгнення в Україну?

– Якщо чесно, я спочатку не повірив. Як і всі, мабуть, почав з новин. Сам собі сказав – «Та ну, не може цього бути». Але усі мої сумніви швидко розвіялись, на жаль. А вже 25 лютого і до нас прилетіло – було завдано першого ракетного удару по Рівненському аеропорту.

 

– Якими були ваші перші дії?

– За станом здоров’я я визнаний непридатним до військової служби і знятий з військового обліку ще до 2014 року. Але як можна було просто сидіти вдома, коли твоя країна, твоє місто, твоя родина під загрозою? Тому пішов до міського палацу культури «Текстильник», де проводили реєстрацію і збори добровольців до Сил Спротиву, і таким чином став добровольцем. Ми не могли стояти осторонь. Там хлопці на сході життя віддають, а ми що тут – гірші? І так 26 лютого ми увійшли до Сил Спротиву. Першими членами стали місцеві мисливці, які мали власну зброю. Вже 1-го березня я і двоє моїх однопартійців заступили «в наряд» – охороняти військовий шпиталь.

 

– Ваші так звані Сили Спротиву згодом приєднались до ЗСУ?

– Ні, ми несемо службу у складі ДФТГ-1, добровольчого формування Рівненської міської територіальної громади. Я підписав контракт добровольця територіальної оборони 4 квітня 2022 року. Тобто, ми не отримуємо зарплату як військові, ми – добровольці. Але ми не звільняємось від мобілізації. У разі потреби наші бійці поповнюють лави ЗСУ.

 

gr-2Скільки людей налічує ваше формування?

– Скажу так – нас досить багато. Головним нашим завданням стала охорона об’єктів критичної інфраструктури міста. Але у разі наступу з території Білорусі ми будемо охороняти підступи до міста.

Ми закріплені за певними секторами, і кожен з нас знає, за яку ділянку оборони міста він відповідає. Хай лише спробують окупанти піти на Рівненщину – усі готові.

 

Чи знаєте чим займаються наші однопартійці з Рівненщини?

– Так. Наш однопартієць Гадінка Дмитро служить військовим капеланом в одному з підрозділів Сил ТрО ЗСУ. Двоє наших безпосередньо на фронті – один у артилерії, один у піхоті. Кожен робить свій посильний вклад. Займаються гуманітаркою, волонтерять.

Є дівчата, які шиють одяг для військових. Також з нами соціальний педагог і психолог Панасюк Наталія, яка працює з дітьми місцевими і внутрішньо переміщених осіб, з військовими з посттравматичними наслідками.

У Рівне приїхали багато ВПО, в цілому по області їх майже 60 тисяч. Найбільше з Київщини, Донбасу, Херсонщини. Для них від початку повномасштабного вторгнення був відкритий штаб допомоги у драматичному театрі. Ми теж долучались до збору одягу, ковдр, продуктів харчування, словом, усього, що потрібно для життя. На авто для військових збираємо, на запчастини. Кожен чимось займається.

 

Чи можна сказати, що рівняни звикли до війни?

– Місто призвичаїлось, функціонує і живе своїм життям під гаслом «все для перемоги». Нам треба жити, працювати. Ми хоч і не прифронтове місто, але у нас, так би мовити, тилових задач вистачає. Ми приймаємо переселенців, приймаємо поранених військовослужбовців на лікування і реабілітацію. У кожного свої задачі. Звісно, нам не дісталось так як Харкову, скажімо, чи Маріуполю або Києву. Але тим не менше за весь період повномасштабної війни Рівне та Рівненську область ворог систематично обстрілював. Під удари попадали об’єкти військової, енергетичної інфраструктури, телевежа, нафтобази, і на жаль, цивільні об’єкти також. У нас є дуже важлива зона відповідальності – захистити об’єкти залізничної інфраструктури, усі розуміють чому.

 

gr-3Якою ви бачите перемогу України?

– Повернення до кордонів 1991 року. Вірю, що і схід звільнимо, і Крим. Ну а далі – відбудова нашої країни, зокрема, і за допомогою Європейського Союзу. Думаю і Європейська партія України зможе залучити до відбудови нашої держави європейських інвесторів, зважаючи на нашу багаторічну співпрацю з Альянсом лібералів та демократів за Європу. Інакшого способу швидкої відбудови країни немає. Я впевнений, що європейці готові нам допомагати. На прикладі Рівненщини розкажу. У нас же тут за парканом Польща. Ми настільки відчуваємо підтримку на рівні громад медикаментами, медичним обладнанням, гуманітарною допомогою, що я впевнений отримаємо підтримку і на рівні міждержавних інституцій. Поляки – то наші дуже великі друзі, за що їм велика подяка від усього міста і усієї України. І ще одна важлива складова нашої перемоги – це боротьба з внутрішнім ворогом. Що я маю на увазі? Корупцію, в першу чергу. Останнім часом багато викривають корупційних оборудок, Рівного теж торкнулося. Ви мабуть чули про «макаронний скандал», дітям закупили макаронні вироби для шкільних закладів харчування утричі дорожче. Ну це ж неприпустимо! Тому ганебне явище корупції теж маємо перемогти. Інакше хлопці повернуться з фронту, а вони такі питання, на мою думку, будуть вирішувати досить радикально.

 

Де будемо святкувати перемогу?

– Думаю, одним туром не обійдемося. Почнемо в Києві, продовжимо в Карпатах, закінчимо в Криму. Це програма мінімум.

 

 

 

Розмову провела Юлія Підкурганна