Главная   »   Європейська партія України готується до виборчих перегонів, що пройдуть 25 жовтня 2015 року

Європейська партія України готується до виборчих перегонів, що пройдуть 25 жовтня 2015 року

03/09/2015 15:28

Європейська партія України готується до виборчих перегонів, що пройдуть 25 жовтня 2015 року. Лідер політичної сили Микола Катеринчук обрання представників місцевого самоврядування вважає надважливим завданням, бо від цього залежатиме подальший сценарій в державі.

2 вересня він спеціально прибув до Вінниці, аби обговорити з однопартійцями подільського краю нинішню загрозливу для України політичну й економічну ситуацію. Діяти рішуче політика підштовхнули трагічні події під Верховною Радою. Зміни до Конституції, які проводять такими методами, можуть призвести до ще більш непередбачуваних наслідків. Якщо раніше Європейська партія України стабільно займала центристську позицію і була обережною з критикою влади, зважаючи на війну та кризові явища, то нині не відкидає можливості підти у непарламентську опозицію.

“Ідея “владу – громадам!” занедбана, — каже Микола Катеринчук. — Обіцяні реформи перетворюються на банальну спробу зекономити гроші. Взяту за основу “польську модель” об’єднання громад — спотворено, бо у більшості випадків відсутній елемент добровільності. Громада — це ті люди, які живуть поряд і яких ти добре знаєш! Коли ж силоміць намагаються згуртувати кілька населених пунктів, то логіки в їх існуванні немає.”

На найближчих жовтневих перегонах члени Європейської партії планують дати виборцям альтернативний вибір, відмінний від популізму та політичного радикалізму. В рядах партії на вибори підуть як досвідчені, так і нові люди: учасники АТО, студенти, активні громадяни. Власною сильною стороною партійці вважають поміркованість поглядів та прагнення діалогу.

“У нас не буде великих біл-бордів та реклами. Передвиборна компанія буде скромною, але побудованою на діалозі з людьми, — запевняє Микола Катеринчук. — Ми будемо роз’яснювати різницю між децентралізацією і централізацією. Тому що у цих змінах до Конституції про децентралізацію не йдеться. То тільки назва. Ми вважаємо, що головний принцип Магдебурзького права, на якому побудована вся європейська модель, порушений. І це не дасть громадам шансу вільно розвиватись. Ось це ми і спробуємо донести нашим виборцям.”

IMG_1570

IMG_1581

Хмільничанин Олександр Павлеченко у лавах Європейської партії від самого її заснування. Незмінність симпатій пояснює виваженою і стабільною позицією керівництва своєї партії, близькістю поглядів на майбутнє країни. Нині він планує балотуватися до Хмільницької міської ради. Своє прагнення пояснює просто: “Люди повинні відчувати, що звертаючись до депутатів місцевих рад, зможуть бути почутими; що питання і проблеми можна вирішувати на місцях”.

“Європейські цінності — це людина, яка є пріоритетом для держави,—- пояснює свій політичний вибір Ігор Кулик. — Свобода слова, верховенство права, право кожного на освіту, роботу, житло. Під час революції гідності українці показали, що хочуть так жити. Важливо не згаяти час.”

Члени Європейської партії усвідомлюють, що виборчі змагання будуть нелегкими, але вони налаштовані рішуче.

Прес-служба Вінницької обласної організації Європейської партії України