Главная   »   Європейська партія України вимагає від Парламенту ухвалення нового Виборчого кодексу

Європейська партія України вимагає від Парламенту ухвалення нового Виборчого кодексу

17/05/2018 21:16

Сьогодні Європейська партія України вимагала ухвалення нового Виборчого кодексу від народних обранців під Верховною Радою України у ході акції «Ні! Виборам за законом Януковича!».
Європейська партія разом з іншими опозиційними силами підписала ультиматум з вимогою пришвидшити процес підготовки проекту Виборчого кодексу (реєстраційний номер №3112-1) та розпочати його розгляд у сесійній залі не пізніше 21 червня.
У своєму виступі Лідер Європейської партії Микола Катеринчук зазначив, що Україна стала заручником існуючої виборчої системи, яка позбавляє простого українця виборчого права. «Вибори перетворились на змагання адміністративних, кримінальних, грошових ресурсів. І в них немає місця для людей, ідеологій і демократії», – підкреслив політик. Микола Катеринчук закликав українців бути свідомими і зупиняти будь-які спроби незаконного впливу на їхнє волевиявлення. А усіх причетних до підкупу та застосування незаконних технологій притягати до кримінальної відповідальності.
Перший заступник Голови Європейської партії України Віктор Василюк, виступаючи на мітингу, закликав народних депутатів припинити годувати народ України гречкою. «Скільки можна ґвалтувати народ і полишати його права бути суб’єктом виборчого права? Треба нарешті прийняти Виборчий кодекс, який буде враховувати кожен голос українця і приведе до влади тих народних депутатів, як будуть приймати закони для українців, а не для олігархів», – зазначив Віктор Василюк.
Заступник Голови партії Руслан Чорнолуцький зазначив, що виборче законодавство часів Януковича обслуговує нинішню владу, яка у своїй більшості є представниками колишньої «Партії регіонів». «Ця виборча система, як спрут, розповсюджувалась і на парламентські вибори, і на вибори місцевих рад. Щоб її змінити, потрібно запроваджувати досвід європейських країн з відкритими списками», – заявив Руслан Чорнолуцький.
Проект Виборчого кодексу (№3112-1) передбачає відміну мажоритарної системи та запровадження відкритих регіональних списків. Після його ухвалення у першому читанні восени 2017 року, народні депутати внесли майже 4,5 тисячі поправок, і, наразі, гальмують підготовку законопроекту до другого читання.

Прес-служба
Європейської партії України