Главная   »   ЗАЯВА

ЗАЯВА

26/05/2020 14:35

ЗАЯВА

Європейська партія України приєднується до процесу політичної модернізації країни.  Разом з іншими непарламентськими партіями та громадськими організаціями ми виступаємо за об’єднання політичних партій у політичні союзи на місцевих виборах у жовтні 2020 року. Але чинне законодавство не дозволяє цього робити.

Ми звертаємось до Президента України Володимира Зеленського внести у Верховну Раду України як невідкладний законопроект про внесення змін до Виборчого кодексу щодо можливості створення політичних союзів. Саме така законодавча ініціатива стане поштовхом розвитку місцевого самоврядування та оновленню політичних еліт, а не сумнівні норми для партій охопити 2/3 країни на виборах, що пропонує сьогодні «Слуга народу».

 Усі ці маніпуляції з Виборчим кодексом, які пропонує правляча партія, спрямовані на узурпацію влади і ставлять під загрозу конституційне право кожного обирати та бути обраним. І демократичність виборчого процесу загалом. Європейська партія України, хоч і не представлена у парламенті, має на усіх рівнях місцевої влади своїх представників у багатьох регіонах України, яких обирають з року в рік не за партійну приналежність, а за ефективну роботу у громаді. Не нехтуйте конституційними правами громадян України обирати людей не за партійною приналежністю, а за ефективністю їхньої роботи.

Ми хочемо вірити, що президент Зеленський, як і запевняв, – за консолідацію суспільства на демократичних засадах, за демократичний виборчий процес, за інтереси громадян України, за рівні права усіх політичних сил. Ми хочемо вірити, що він дійсно гарант Конституції, який зацікавлений у політичному діалозі з кожним громадянином, з кожною громадою і кожною патріотичною силою України.

Ми знаходимося в ситуації, коли часу для внесення змін до законодавства залишається дуже мало. Саме тому Європейська партія України закликає президента до невідкладних дій – внести до Верховної Ради України, як невідкладний, законопроект про можливість створення політичних союзів на місцеві вибори, щоб вивести країну з політичної кризи.

Місцеві вибори – шлях об’єднати країну та залучити тисячі нових людей до політики, дати шанс мільйонам висунути до влади своїх представників.

 

Демократичні партії виступають за виборчі блоки

Політична модернізація країни вимагає консолідації зусиль кожного з нас – щоб створити стабільні політичні союзи  та демократизувати Україну.

Пане Президенте, Ви хотіли укрупнення роздрібнених політичних сил? Ви казали, що прагнете консолідації суспільства на демократичних засадах? Тоді дайте людям можливість це зробити.

Сотні непарламентських партій та громадських організацій готові розпочати об’єднавчі процеси, але виборче законодавство не дозволяє цього зробити.

Увійдіть в історію як Президент, який зміг об’єднати суспільство та вивів країну з системної політичної кризи. Роками люди створюють партії, роками працюють з виборцями, але не мають законного інструменту, щоб об’єднатися з іншими політичними утвореннями.

Фракція “Слуга Народу” готує правки до Виборчого кодексу. Експерти вже зрозуміли, що штучний примус партій охопити ⅔ країни на виборах – це крок до тиранії.  Але дозволити партіям об’єднуватись у політичні блоки, альянси, електоральні та постелекторальні союзи, коаліції – це крок до Європи, побудованої на засадах взаємоповаги та співпраці.

Крок до об’єднання партій, які репрезентують громадян з різних регіонів України, можливість напрацьовувати спільні ідеологічні засади, напрацювати ПРИНЦИПИ роботи та виробити тривалий механізм співпраці на десятки років після доленосних місцевих виборів 2020 року – це те, що дозволить Україні рухатись вперед, вивести на політичне поле нових сильних гравців і розширити демократичне представництво різних верств українського народу.

Пане Президенте, Ви казали, що в країні кадровий голод. Саме у Ваших руках сьогодні можливість створити політичне поле, на якому виростуть відповідальні публічні діячі.

Щоб боротися за єдність країни, мають працювати ефективно не лише силові механізми. Дайте відчуття кожній людині в країні, що її чекають в політичному  діалозі, що для неї відкриті всі двері, що громадян, активістів запрошують увійти у велику та муніципальну політику.

В умовах тридцятирічного політичного хаосу та шести років виснажливої війни з Росією, в Україні народжувалися десятки демократичних проєктів. Треба  знайти можливості їх об’єднати.

Місцеві вибори – шлях об’єднати країну та залучити тисячі нових людей до політики, дати шанс мільйонам висунути до влади своїх представників. Лишилися тижні для внесення змін до Виборчого кодексу, запропонуйте Верховній Раді Раді приведення до відповідності Конституції Виборчого кодексу – відновити можливість створення виборчих блоків.

Ми готові. Ми об’єднані спільною ідею та вірою в розвиток України. За нами тисячі людей, які живуть надією на об’єднання та прогрес України.

Ви казали, що ми зробимо це разом. Час діяти – як гарант Конституції подайте до Верховної Ради відповідний законопроєкт як невідкладний, внесіть до Виборчого кодексу можливість створення політичних союзів, саме для того, щоб змінювати світ на краще разом.

Політична партія “Сила Людей”

Політична партія “ДемАльянс”

Політична партія “Громадянський Рух “ХВИЛЯ”

Політична партія “Європейська партія України”

Політична партія “Правий Сектор”

Політична партія “Національна платформа” *реєструється

Політична партія “Патріотична партія України”

Політична партія “Україна Соборна”

Політична партія “РЕСПУБЛІКА”

Віталій Кулик, Центр досліджень проблем громадянського суспільства

Віктор Таран, Центр “Ейдос”

Тарас Плахтій, незалежний дослідник

Петро Охотін, політичний консультант

Сергій Гайдай, політтехнолог

Борис Бабін, Українська незалежна морська профспілка

Павло Себастьянович, платформа “ГуРУ”

Дмитро Левусь, Громадська ініціатива “Бурштиновий шлях”

ВМГО “Європейська молодь України”

ГО “Сильні громади”

ГО “Ліберально-Демократична Ліга України”

ГО “Регіональне об’єднання молоді”

ГО “Центр контролю передвиборчих програм”

ГО “Російськомовні українські націоналісти”

ГО “Звіринецький сквер”

ГО “Позашляхове партнерство”

ГО “Неподільна Україна в м. Кременчук та в Полтавській області”

ГО “Сила Громади”

ГО “Центр розвитку міського середовища”

ГО “Головне управління народного гніву”

ГО “Відкрите суспільство України”

ГО “Центр суспільних перетворень”