Главная   »   Заява Європейської партії України

Заява Європейської партії України

02/05/2020 11:53

Європейська партія України приєднується до підписання Застороги позапарламентських партій щодо зміни правил проведення виборів у жовтні 2020 року.

Правляча монокоаліція підготувала зміни до Виборчого кодексу, які по суті є неприхованою і зухвалою спробою узурпації та консервації влади. Вона готує повне руйнування демократичного інституту волевиявлення народу України – виборів – і планує встановити диктатуру однієї партії на території усієї країни за прикладом Росії.
У разі прийняття змін до Виборчого кодексу, які суперечать Конституції України та Європейській хартії місцевого самоврядування, в Україні гарантована диктатура однієї політичної сили – правлячої.

Відразу після Революції Гідності Європейська партія України, разом з іншими демократичними силами, боролась за виборчу реформу. Ми стояли на вулицях, блокували парламент, шукали підтримки у наших європейських партнерів і вимагали прийняття цивілізованих правил гри на виборах без корупційної мажоритарки та з відкритими виборчими списками. Після зміни влади у 2019 році новий Виборчий Кодекс, хоч і не ідеальний, нарешті став реальністю.

Але керована страхом програти місцеві вибори правляча партія планує спотворити єдиний демократичний механізм волевиявлення народу України і перетнути червону лінію. Ми будемо протистояти спробі узурпації влади і закликаємо чинних парламентарів відмовитись від дискримінаційних правок до виборчого законодавства.

Європейська партія України звертається до усіх “місцевих” партій і пропонує будь-яку підтримку у відстоюванні права кожного бути обраним, в тому числі спільну участь у місцевих виборах.

Ми вимагаємо розпуску парламенту, щойно він порушить Конституцію і прийме правки до Виборчого кодексу.

Ми вимагаємо від Президента накладання вето на закон, в разі його прийняття.

Ми будемо докладати зусиль на оскарження змін в Конституційному суді.

Вже зараз ми спрямуємо свої зусилля на інформування наших партнерів в Європі щодо спроби перетворення України в диктаторську країну.

Звертаємось до Президента України Володимира Зеленського відреагувати на діяльність своєї парламентської сили і «дати їй по руках» за спроби знищити демократію в Україні, порушити Конституцію, спотворити Виборчий кодекс.

ЗАСТОРОГА
позапарламентських партій
щодо зміни правил проведення виборів у жовтні 2020
Страх програшу на місцевих виборах підштовхує партію влади вигадувати нові правила до Виборчого кодексу. Створюються додаткові перепони для демократичних партій.
Верховна Рада спочатку підняла у 40 разів виборчу заставу на місцевих виборах. Це означає, що участь у виборах у міську раду дорожча за заставу Володимира Зеленського на виборах Президента.
Сьогодні провладна партія виношує новий план: внести зміни до Виборчого кодексу, та зобов’язати ВСІ партії, які хочуть балотуватися у Вашому селі чи місті, балотуватися одночасно по всій території України – на 2/3 виборчих округів. Тобто, усі учасники виборів будуть входити до ОДНІЄЇ величезної партії, яка покриє всю Україну.
Водночас партія повинна буде набрати мінімум 5% по всій території України. Якщо цього не станеться, то вона не зможе виграти вибори у Вашому місті. Навіть якщо весь населений пункт одноголосно проголосує за свого мера та депутатів, але їхня партія не переможе на національному рівні, то начебто законним шляхом ця перемога мера не буде зарахована.
Встановлення національного виборчого бар’єру у 5% на місцевих виборах – це те, що науковці називають процесом партизації влади. По суті – це насильницький примус всіх політиків на місцевому рівні балотуватися від одної провладної партії, яка стовідсотково виграє вибори. Процес монополізації буде завершено та сягне масштабів “Єдіной Росіі”.
За діючими правилами, в містах до 90 тисяч населення громадянин може йти на вибори у місцеві ради окремо від партії та без грошової застави. Влада прагне заборонити таку практику, обмеживши це правило лише для населених пунктів менше 10 тисяч.
У разі прийняття таких змін, які суперечать Конституції України та Європейській хартії місцевого самоврядування, де-факто зупиниться реформа децентралізації.
Якщо влада опиниться в руках однієї партії – це породить новий гібрид КПРС. Якщо на рівні міст та громад зникне конкуренція між політичними силами, це в першу чергу вдарить по правах та свободах людини та знищить будь-які надії на економічний розвиток.
На місцях відбуватиметься те саме, що ми сьогодні бачимо на національному рівні: влада буде захищати крупний капітал, знищуючи малий та середній бізнес. Монополізація завжди має однаковий результат – активних людей кидають за грати, а хліб неодмінно дорожчає.
Саме тому ми, що підписались нижче, залишаємо за собою право протистояти узурпації влади на всіх рівнях. Ми маємо забезпечити право участі у місцевих виборах парламентських та незалежних політичних сил. Це конституційне право кожного – бути обраними усім тим, хто подолає виборчий бар’єр у кожну місцеву раду.
Застерігаємо парламентарів відмовитись від дискримінаційних правок до виборчого законодавства. А кожну людину, яка бачить своє майбутнє в Україні, закликаємо за жодних умов не погоджуватись на створення єдиної монополії влади.
Це катастрофа, яку ми пережили у ХХ столітті, та не маємо права допустити у ХХІ.

Політична Партія “Сила Людей”
Політична Партія Громадянський Рух Хвиля”
Політична Партія “Національна Платформа”
Політична Партія “Правий сектор”
Політична партія “Україна Соборна”
Українська Галицька Партія
Політична Партія “ДемАльянс”
Лібертаріанська партія 5.10
Патріотична партія України
Громадянська Платформа Нова Країна
Політична партія “Європейська партія України”