Главная   »   Заява Європейської партії України щодо введення воєнного стану

Заява Європейської партії України щодо введення воєнного стану

27/11/2018 09:05


25 листопада Росія знову вчинила акт агресії проти України, атакувавши військові кораблі ВМС України у Керченській протоці. Цей факт є черговим доказом ведення повномасштабної війни проти України злочинним путінським режимом. Президент звернувся до РНБО з пропозицією ввести воєнний стан строком на 60 діб на території усієї України.

Європейська партія України неодноразово наголошувала на необхідності запровадження воєнного стану в 2014 році після анексії Криму, після Дебальцевського та Іловайського котлів, після збиття транспортного Іл-76 у Луганську та пасажирського рейсу MH-17. Ми впевнені, що своєчасне запровадження воєнного стану у 2014 році могло запобігти тисячам втрат серед військових та цивільних, окупації українських територій.

Крім того, Європейська партія України ініціювала на законодавчому рівні створення резервістської армії весною 2014 року, що б дозволило значно підвищити обороноздатність країни. Відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті Миколою Катеринчуком, відразу після анексії Криму.

Тим не менше, у 2014 році президент ухилився від такого важливого для держави рішення, відмовившись називати речі своїми іменами, оголосив про проведення АТО та пообіцяв її закінчити упродовж кількох тижнів.
Парламент учора скорегував указ президента, ухвалив законопроект про введення воєнного стану лише у десяти областях України і лише на 30 днів і проголосував за проведення виборів президента України 31 березня 2019 року.
Європейська партія України вимагає від президента, прем’єр-міністра та Верховної Ради України:
– проінформувати суспільство про заходи, які будуть підвищувати обороноздатність країни, усувати загрозу національній безпеці, та їх виконання;
– не допустити безпідставного порушення прав людей у десяти областях України, в яких буде введено воєнний стан;
– вжити усіх необхідних заходів, щоб введення воєнного стану не призвело до погіршення економічної ситуації. Адже рішення влади вже учора спровокували зростання курсу долара, зниження українських євробондів і акцій;
– звернутись до країн-підписантів Будапештського Меморандуму, зокрема США та Великобританії, щодо їхньої негайної оцінки посягань Росії на територіальну цілісність України та надання реального захисту Україні;
– негайно скасувати воєнний стан у випадку бездіяльності влади щодо реалізації плану дій, передбаченого воєнним станом;
– забезпечити проведення президентських виборів в Україні 31 березня 2019 року.

Європейська партія України не дозволить використовувати механізми воєнного стану лише з метою узурпації влади, відтермінування проведення виборів президента України, заборони діяльності неугодних ЗМІ та заборони проведення демонстрацій.
Ми вже інформуємо наших європейських партнерів, з якими ми співпрацюємо у Європарламенті, про дії чинної влади і будемо робити це й надалі.

 

Прес-служба

Європейської партії України