Главная   »   Заява Європейської партії України з приводу провального для України результату референдуму в Нідерландах

Заява Європейської партії України з приводу провального для України результату референдуму в Нідерландах

07/04/2016 10:56

У Нідерландах завершено попередній підрахунок результатів референдуму щодо Угоди про асоціацію України з ЄС. Явка на референдумі склала 32,2%. “За” проголосувало – 38,1%, “Проти” – 61,1%. Недійсними є 0,8% бюлетенів. Офіційні дані повинні бути оголошені Виборчою радою Нідерландів 12 квітня. Після цього уряд країни має вирішити, що робити далі.

Але вже сьогодні можна констатувати, що Україна постала перед загрозою зриву процесу ратифікації Угоди про асоціацію в Європарламенті. Бо уряд Нідерландів все ж таки врахує у своєму рішенні думку своїх громадян щодо європерспектив України.

Попри сумні для України результати референдуму Європейська партія України висловлює слова вдячності своїм нідерландським колегам — нідерландській соціал-ліберальній політичній партії D66 (Демократи 66), яка провела величезну роз’яснювальну роботу серед своїх співвітчизників в підтримку європрагнень України. Демократи 66, так само як і наша партія, входять до Альянсу лібералів і демократів за Європу і проявили себе, як справжні демократи, пропагуючи соціал-ліберальні ідеї серед своїх співвітчизників, популяризуючи Україну.

Разом з тим ми вимушені констатувати незадовільну роботу влади, яка була зобов’язана провести роз’яснювальну роботу з частиною нідерландців, які не визначилися, аби угода про Асоціацію стала реальністю. Від результатів референдуму багато в чому залежить і рішення про надання безвізового режиму для українців.

Свого часу ми наголошували, що для того аби така робота стала реальністю Верховна Рада України має невідкладно ухвалити зміни до Державного бюджету аби передбачити відповідні видатки. Такого рішення в ніч голосування Бюджету-2016 ніхто за парламентарів навіть не пропонував. І жодної копійки таких грошей так і не було виділено.

Європейська партія України розцінює цей референдум, як дзеркальне відображення результатів діяльності чинної української влади, яка виявилася неспроможною довести європейській спільноті справжність наших намірів бути членом Європейського Союзу.

Лідер Європейської партії України Микола Катеринчук