Главная   »   Зеленському потрібно шукати свій формат закінчення війни, а не виконувати Мінські домовленості – Катеринчук

Зеленському потрібно шукати свій формат закінчення війни, а не виконувати Мінські домовленості – Катеринчук

12/12/2019 11:29

Мінські домовленості – мертві. Україні потрібен формат Зеленського. Таку думку в ефірі Емігрантського радіо висловив Микола Катеринчук.

«У президента Зеленського був унікальний шанс відмовитись від Мінських домовленостей. Не він їх писав і не він їх підписував, тому він мав повне право запропонувати своє бачення закінчення війни. Але він поки пішов шляхом Мінських домовленостей, хоча і заявив свою чітку позицію щодо неможливості федералізації України та виконання політичного компонента до безпекового. Це важливо, тому що не можна виконати Мінські домовленості, не змінивши черговість реалізації пунктів. Спочатку повернення кордону під наш контроль – потім місцеві вибори. І Путін навряд чи змінить свою позицію. Ми ж бачимо, що вже після закінчення саміту Путін намалював «страшилки» про можливу різню на Донбасі, як у Сребрениці. Але це все просто намагання виправдати позицію Росії, яка, до речі, не спростовує, що саме вона контролює україно-російський кордон на сході. Тому Зеленський рано чи пізно зрозуміє, що потрібен формат Зеленського на основі Будапештського меморандуму», – зазначив Микола Катеринчук.

Як відомо, 1995 року під час Боснійської війни боснійські серби вбили близько 8 000 боснійських мусульман чоловічої статі віком від 12 до 77 років. Цей військовий злочин був визнаний геноцидом.

 

Прес-служба

Європейської партії України