17/03/2014 10:30
Гі Верхофстадт вважає, що міністри закордонних справ Євросоюзу повинні стримати обіцянку своїх погроз.
Голова фракції Європарламенту “Альянс лібералів та демократів за Європу” Гі Верхофстадт вважає, що міністри закордонних справ Євросоюзу повинні стримати обіцянку своїх погроз і накласти санкції на Росію за проведення референдуму у Криму.
Євродепутат поширив увечері в неділю у Брюсселі заяву, в якій назвав недійсним референдум, що пройшов у Криму, і закликав Раду ЄС прийняти у понеділок рішення про заморожування активів і заборонити візи для низки посадових осіб, які “сприяли окупації”.
“Якщо ситуація залишиться заблокованою, цільові економічні заходи повинні бути введені в дію”, – заявив він.
За його словами, немислимо, якщо держави-члени ЄС продовжать продаж зброї та військової техніки в Росію після того, як вона приєднає частину України.
“Законний референдум може проводитися тільки без загрози насильства і залякування, з точністю до навпаки до того, що відбувається в Криму прямо зараз”, – йдеться в заяві Верхофстадта.
Він звинуватив Росію у військовому вторгненні на півострів і проведенні референдуму під загрозою російської зброї.
За його словами, “російська окупація Криму може відбутися, але її не буде визнано”.
Він вважає, що такий вибір російського керівництва ставить країну у “самостійну добровільну ізоляцію”. “Правові референдуми не проводять під дулом пістолета”, – сказано у заяві голови європарламентської фракції.
Як повідомлялося раніше, Європейська партія України першою з існуючих політичних сил в Україні, представлених в парламенті, інтегрувалася у європейську політичну силу і стала повноправним членом Альянсу лібералів і демократів за Європу (АЛДЄ) — нинішня ліберальна центристська фракція Європарламенту. Відповідне рішення було ухвалено на партійних зборах АЛДЄ 10 травня 2013 року, що проходили у місті Пула (Хорватія). Підтримку партії виказали усі без виключення члени Альянсу, про що навіть самі ліберали говорять із захопленням. Подібного вони не пригадують з моменту заснування АЛДЄ.
