«Сьогодні фактично відбулося захоплення суддівської влади Президентом. І тепер всі рішення від імені України будуть прийматися від імені Порошенка», – заявив лідер Європейської партії України Микола Катеринчук, коментуючи набрання чинності Законом України «Про Вищу раду правосуддя» в ефірі одного з телеканалів.
«Цілком очевидно, що Президент створить «фейкову» конкурсну комісію, яка буде обирати членів Вищої ради правосуддя, якими зрозуміло будуть люди Порошенка. І вже в такому складі Рада буде обирати для себе слухняних суддів, в тому числі і склад Верховного Суду України, не звертаючи ніякої уваги ні на позицію громадськості, ні на Венеціанську комісію», – зазначив Микола Катеринчук.
«Далі сценарій буде дуже поганий, адже незалежної судової гілки влади в Україні не буде, як і не буде балансу між судовою та іншими гілками влади. Це остаточно зробить із Президента Порошенка найбільш впливовим Президентом за всі роки незалежності України. В його руках зосередяться всі повноваження. І перерозподіл власності відбуватиметься не тільки за рішенням вже давно підконтрольної Президенту прокуратури, а й за рішенням суду», – наголосив він.
Прес-служба
Європейської партії України