Главная   »   Микола Катеринчук: Ухвала суду про домашній арешт афганців – це чергова провокація проти Майдану

Микола Катеринчук: Ухвала суду про домашній арешт афганців – це чергова провокація проти Майдану

11/02/2014 19:02
«Ухвала Подільського районного суду про домашній арешт афганців, які затримали злодія на Майдані – це чергова провокація влади», – про це після засідання суду сказав лідер Європейської партії України, народний депутат Микола Катеринчук.

«У справі не має ніяких доказів, котрі б могли бути використані судом для арешту активістів. Натомість провокатору, через якого і затримали афганців, надали охорону. Суд фактично пішов по накатаній лінії, притягуючи до відповідальності тих, хто ні в чому не винний», – сказав нардеп.
Як розповів Микола Катеринчук, кілька днів тому активісти ЄвроМайдану спіймали на гарячому Чабана Романа Івановича, мешканця міста Калуш з Івано-Франківщини, котрий намагався красти гроші зі скриньок для збору благодійних внесків для потреб мітингувальників. Такі скриньки встановлені на території Майдану. Крадія, враховуючи його прохання та обіцянки, було вирішено відправити за місцем проживання в Калуш, йому були видані кошти для придбання квитка. Натомість через кілька днів він знову з’явився на Майдані та намагався викрасти гроші зі скриньок і був спійманий на гарячому активістами Майдану.
Враховуючи повторну спробу крадіжки грошей, охорона Майдану вирішила доставити злодія у райвідділок міліції. Однак, під час спроби втечі вже за територією ЄвроМайдану, незрозуміло звідки з’явилися правоохоронці, які замість злодія затримали активістів. Їх звинуватили у вимаганні.
«Дізнавшись про цю історію, я звернувся з листом у відділ міліції, і затриманих випустили на поруки. У призначений час вони сьогодні з’явилися до суду, який ухвалив рішення тримати їх під домашнім арештом за місцем реєстрації», – повідомив Микола Катеринчук. – «Днем раніше я спілкувався із Чабаном Романом в лікарні, і він був готовий написати заяву, аби невинних хлопців відпустили. І навіть пішов до слідчого. Однак після багатогодинної розмови з ним, той знову залишив незмінною свою точку зору. Більш того – провокатору навіть приставили охорону».
Станом на  вечір 11 лютого щодо чотирьох затриманих активістів Майдану Заблоцького Юрія, Бурдійчука Сергія, Чоп Сергія та Кокошко Івана Подільский районний суд міста Києва ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу утримання під вартою у вигляді домашнього арешту за місцем реєстрації.
Прес-служба Європейської партії України