«Політичні партії, які не отримують державного фінансування, не повинні звітувати в НАЗК. Їх фізична підготовка є надто важкою, не говорячи вже й про інші причини: недосконалість форми звіту, окремі звіти кожної місцевої організації, і т.д. Такою є позиція Європейської партії України і ми лобіюватимемо ухвалення відповідних змін до чинного законодавства», – про це сказав голова центрального виконавчого комітету Європейської партії України Валерій Клочок в УКРІНФОРМ на круглому столі “Політичні партії: ми фінансуємо, ми контролюємо”.
«Відповідно до інформації, яка міститься на офіційному сайті Центральної виборчої комісії в Україні на даний час налічується 350 політичних партій. Стаття 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» в чинній редакції встановлює обов’язок Національного агентства з питань запобігання і протидії корупції у двомісячний термін здійснювати аналіз звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, які щоквартально оформлюються і подаються політичними партіями. На даний час кількість співробітників НАЗК становить 311 осіб, що з огляду на обсяг вхідних даних звітів політичних партій робить неможливим виконання належним чином вищезазначеного положення Закону», – повідомив Валерій Клочок.
«Аналіз звітів за минулі періоди, який оприлюднений на офіційному сайті НАЗК, дозволяє говорити про незадовільну перевірку звітів: проігноровані порушення, що стосувалися фінансування політичної партії спонсорами юридичними особами, кінцевими бенефіціарами яких є громадяни іноземних держав, фінансування політичних партій анонімними особами, що прямо заборонено Законом України «Про політичні партії в Україні».
«Ми домагатимемося внесення зміни до статей 14 та 17 Закону України “Про політичні партії в Україні”, відповідно до яких змінюється коло суб’єктів подання щоквартальних звітів політичної партії до НАЗК. Також пропонуватимемо коло суб’єктів, які зобов’язані проводити незалежний зовнішній фінансовий аудит обмежити партіями, які отримують держане фінансування», – додав Валерій Клочок.
Прес-служба
Європейської партії України

