Сьогодні за чотири години Верховна рада України, грубо порушуючи Регламент, ухвалила закон під нового Генпрокурора без юридичної освіти та призначила його на посаду. Такого шаленого темпу роботи парламент ніколи не знав. Хоча мотиви Президента цілком зрозумілі та логічні для нього – втримати владу за будь яку ціну. І новий очільник ГПУ буде вправно виконувати це завдання.
Європейська партія України вважає, що новий Генпрокурор не буде займатися тяжкими кримінальними справами чи боротьбою з корупцією. Його основним завданням буде «обилечивание» олігархів та боротьба з політичними опонентами. Ніякої боротьби з корупцією при такому призначенні бути не може. Бо боротьба за корупцією – це один з напрямків розвитку демократії, чому наша країна лише вчиться. А нинішня влада усіма доступними її способами намагається затоптати навіть найменші прояви демократії: закони приймаються виключно за умов політичної доцільності, знищується свобода слова, патріотів саджають в тюрми або знищують на фронті, реформи проводяться лише на папері і так далі.
Після такого блискавичного голосування за призначення Луценка Генпрокурором чи готова влада так само блискавично ухвалювати закони для громадян? Чи готова влада так само швидко створювати блага не лише для себе, а для тих, хто за цю владу голосував на виборах? Поки що НЕ ГОТОВА й НЕ БУДЕ цього робити.
Демократія – це правила, за якими живуть усі. А коли створюються правила, за якими живуть лише обрані – це не демократія, це гра в наперстки. І коли в таку гру грає влада, то рано чи пізно це закінчується вигнанням такої влади. Сьогоднішня влада грає зі своїм народом в наперстки і в кращому випадку вона закінчить ганьбою та вигнанням.
Європейська партія України ні в якому разі не піддає критиці самого Луценка. Він став жертвою політичної гри «офшорного» президента, який не вміє грати за іншими правилами. Ми піддаємо критиці Порошенка, який не усвідомлює жахливості наслідків свого правління.
На черзі реформа судової системи, коли і суддів призначатимуть на посади без юридичної освіти?
Дуже прикро за такі реформи.
Слава Україні!
Лідер Європейської партії України
Микола Катеринчук