Главная   »   Наталія Корнєєнкова: Неінфекційні захворювання – це економічні втрати як для кожної сім’ї, так і для економіки країни

Наталія Корнєєнкова: Неінфекційні захворювання – це економічні втрати як для кожної сім’ї, так і для економіки країни

31/07/2018 12:09

Днями уряд затвердив Національний план заходів щодо неінфекційних захворювань. Документ – масштабний та амбіційний. До його реалізації долучені не лише Міністерство охорони здоров’я, а й місцеві органи влади та майже усі українські міністерства. Підхід планується комплексний. Такий план заходів для України, де понад 80% смертності спричинено хворобами системи кровообігу, новоутвореннями, хронічними обструктивними хворобами легень, діабетом, мав би з’явитись давно. У нас середня тривалість життя чоловіка – 67 років, жінки – 72 роки, що значно нижче, ніж в Європі. Хочеться вірити, що держава, нарешті, зрозуміла, що неінфекційні захворювання – це економічні втрати як для кожної сім’ї, так і для економіки країни, оскільки стосуються осіб працездатного віку.
Слабке місце у цій історії – фінансування Національного плану. Вірніше, гарантії його фінансування. Передбачається, що він буде реалізований за рахунок видатків з державного та місцевих бюджетів, передбачених на відповідний рік. Отож, наскільки серйозними є наміри уряду, зможемо побачити вже у проекті державного бюджету на наступний рік. Крім того, успішна реалізація ініціативи потребує детального плану заходів і контролю відповідальності кожного причетного відомства.
Боротьба з неінфекційними захворюваннями вкрай потрібна, головне, щоб вона не стала імітацією, мильною бульбашкою, черговою популістською заявою.