Главная   »   Руслан Чорнолуцький: У парламенті коаліції немає

Руслан Чорнолуцький: У парламенті коаліції немає

10/04/2017 15:41

«Зараз коаліції в Раді немає! Ну немає “її” ні фактичної, ні юридичної! », – про це пише на своїй сторінці в Фейсбук заступник глави Європейської партії України, голова Одеської міської організації Руслан Чорнолуцький.

«Спостерігається цинічний факт насильницької узурпації влади в Україні, оскільки відсутній конституційний склад коаліції в парламентсько- президентській країні. Поіменний список депутатів, які нібито входять в коаліцію на момент ще формування кабміну Гройсмана, до сих пір (через рік) не оприлюднений. 237 депутатів, які спочатку в неї нібито входили, немає і близько. А секретаріат Ради, в змові з владою, у відповідь на запити відповідає, що не має персонального списку членів парламентської більшості.

Крім того, у відповіді вказує, що після внесення 8 жовтня 2010 року змін до Закону “Про регламент Верховної Ради” і вилучення з нього норми про організаційний юридичний механізмі фіксування коаліції парламентських фракцій, законодавство не передбачає будь-якого органу, який повинен вести список персонального складу коаліції. Нагадаю, що відповідно до ст. 84 Конституції України, коаліція в парламенті формується депутатськими фракціями, до складу коаліції входить більшість народних депутатів. Депутати повинні сформувати коаліцію протягом одного місяця з дати першого засідання нового скликання парламенту або з дня припинення діяльності коаліції ВР.

Основи формування і припинення діяльності коаліції, як каже Конституція України, виписані регламентом Верховної Ради. Але при всьому старанні, в тексті регламенту немає жодної згадки про коаліцію, про що вже згадувалося вище.

Факт смерті вже другої в нинішньому парламенті коаліції намагаються приховати за «результативними» голосуваннями, наприклад, як за закон «Про Державний бюджет України на 2017 рік». Втім, подібні результативні голосування свідчать лише про те, що в парламенті через підкуп або ситуативні кримінальні справи над депутатами збирають голосування.

Це все схоже на гниле болото, яке засмоктує парламент, президента і владу цілком.

І тут прямо хочеться згадати виступ Президента на TEDховській конференції – “Якщо ти потрапив в болото, то з нього краще вибиратися не дрібними кроками – це призведе ще до більшого занурення, з болота потрібно вистрибувати”.

Потрапити в болото легко, вилізти звідти важко, тим більше всій Україні цілком! А за депутатське сміття – не варто переживати, болото в головах “новітньої влади”, болото в підлих їх діях, починаючи з самого гаранта.

Виходячи з 26-и річної історії парламентаризму в Україні, перманентний і постійний стан Верховної Ради – це розпад коаліції і спроби її склеювати. Використовуючи різні методи, від підкупів до порушення закону. Дива не відбувається і сьогодні. Чи то вона є, але в той же час, начебто її і немає. Природно, що для когось розпад коаліції і розпуск Ради – це можливість зайти з новими силами в парламент, але для когось – це істотні електоральні проблеми і втрати. У підсумку, маніпуляцій регламентом Верховної ради, депутатської етики та законами, ми отримали новий унікальний формат “коаліції – ситуативна”. А ситуативна виявилася вигідна всім, так як вона дає можливість не тільки тягти за вуха коаліцію, якої за регламентом важко вважати коаліцією, але і опозиціонерам, поза фракційним депутатам, постійно торгуватися з Порошенком за кожен закон. “Ситуативна коаліція під” кожен окремий закон формується як на базарі. Ситуативна коаліція крім базару породила ще найстрашнішу і неприйнятну в цивілізованому світі, куди ми поки себе ще зараховуємо, річ – політичну парламентську корупцію. Ця ситуація, породжена, між іншим, самим гарантом, вимагає все більших і більших ресурсів і поступок від уряду і адміністрації президента. Не секрет, що поступки в форматі хабарів, постів в міністерствах, проштовхуванні потрібних законів для потрібних груп впливу і так далі – це їжа для тієї самої ситуативної коаліції. Однак, така ситуативна коаліція – пряма загроза національній системі.

Ресурси державної скарбниці не безмежні, офшорні рахунки не нескінченні, закони вже на межі моралі, депутатська та парламентська етика на рівні бульвару Червоних Ліхтарів, терпіння електорату під кінець, рейтинги влади вже на нулі, уряд залишається ні з чим, йому нічим вже ділитися, крім того, що він постійно витягує з кишень населення, піддобрюючи цим здобутий з кишень ту саму гідру – ситуативну коаліцію», – констатує Руслан Чорнолуцький.