Главная   »   Заява Європейської партії України щодо подій в День перемоги 9 травня 2017 року

Заява Європейської партії України щодо подій в День перемоги 9 травня 2017 року

10/05/2017 14:19

День перемоги над нацизмом у другій світовій війні у цьому році став для України не кращим прикладом для унаслідування. Саме через слабке організаційне забезпечення масових акцій владними структурами ми отримали масові бійки прихильників різних ідеологій, перевищення власних повноважень правоохоронними органами й арешти активістів. У сухому підсумку замість вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні українці займаються «розбором польотів» та з’ясуванням відносин.

Ми звертаємося до вищого керівництва держави із закликом зробити правильні висновки щодо вчорашніх подій аби в майбутньому унеможливити подібні сценарії в Україні. Вважаємо, що ті, хто вважає за потрібне вшанувати пам’ять про рідних і близьких, які віддали своє життя в період Другої світової війни, повинні бути захищеними від будь яких посягань на власне життя та здоров’я. Правоохоронні органи мають виконувати покладені на них функції у чіткій відповідності до чинної Конституції. Присутність поліцейського повинна стати гарантом безпеки, а не сигналом загрози.

Ми вітаємо рішучі кадрові звільнення в МВС через події в Дніпрі. Винні повинні бути покарані і нести всю повноту відповідальності за власні дії чи бездіяльність.

В майбутньому ми закликаємо правоохоронні органи бездоганно здійснювати власну діяльність з метою захисту національної безпеки й охорони правопорядку та своєчасно припиняти спроби розколу суспільства.

Лідер Європейської партії України Микола Катеринчук